Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 23:20

Trzęsienie ziemi na Pacyfiku - alarm przed tsunami odwołany

# dochodzi informacja o odwołaniu ostrzeżenia przed tsunami #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi informacja o odwołaniu ostrzeżenia przed tsunami #

06.07. Wellington (PAP/Reuters, dpa) - Trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera wystąpiło w środę wieczorem czasu polskiego na południowym Pacyfiku, w pobliżu wysp Kermadec - podało amerykańskie centrum geofizyczne . Wydano ostrzeżenie przed tsunami dla wysp Kermadec, Nowej Zelandi i archipelagu wysp Tonga, ale później je odwołano.

Trzęsienie ziemi miało miejsce o godzinie 7.03 w czwartek czasu lokalnego (w środę o 21.03 czasu polskiego); ognisko wstrząsów znajdowało na głębokości 48 km, a epicentrum w odległości 210 km na wschód od wyspy Raoul w archipelagu Kermadec.

Amerykańskie centrum monitorowania tsunami na Pacyfiku wydało komunikat z ostrzeżeniem przed wysokimi falami, które w najbliższych godzinach mogły dotrzeć do wysp Kermadec, Nowej Zelandii i archipelagu wysp Tonga. Kilkadziesiąt minut później amerykańskie służby odwołały jednak to ostrzeżenie.

Powierzchnia należących do Nowej Zelandii wysp Kermadec wynosi 34 km kw. Są one niezamieszkane, jedynie na Raoul znajduje się stacja meteorologiczna i sejsmologiczna z 10-osobową załogą. (PAP)

jo/ ro/ sp/

9344204 9344384

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz