Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzęsienie ziemi na Tajwanie

0
Podziel się

#
dalsze informacje, tło
#

bEiKsred

# dalsze informacje, tło #

04.03. Tajpej. Waszyngton (PAP/Reuters,AFP) - Trzęsienie ziemi o sile 6,4 st. nawiedziło Tajwan w czwartek o gdz. 8.18 rano, czasu miejscowego - poinformował amerykański Instytut Geofizyczny (USGS). Wstrząsy były odczuwalne w stolicyTajpej, gdzie doszło do przerw w dostawie prądu. Wystąpiły też zakłócenia w komunikacji kolejowej.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w górach na głębokościi5 km, w odległości 33 km na północny zachód od miasta Kaohsiung, na południu Tajwanu.

bEiKsref

Wkrótce po pierwszym wstrząsie doszło do dwóch słabszych wstrząsów wtórnych o siłe 4,8 i 3,8 st.

W Tajpej budynki drgały przez kilka minut. Według tajwańskiej telewizji TVBS, ze względu na lekkie uszkodzenia trakcji kolejowej spowodowane przez wstrząsy, wstrzymano kursowanie ekspresów łączących Tajpej z południem kraju.

Brak dotychczas informacji o ofiarach lub większych stratach materialnych. Nie opublikowano też ostrzeżenia przed tsunami.

Trzęsienia ziemi są częstym zjawiskiem na Tajwanie, który leży w aktywnym sejsmicznie rejonie tzw. "ognistego kręgu" otaczającego basen Oceanu Spokojnego.

bEiKsrel

Do najtragiczniejszego trzęsienia ziemi na Tajwanie doszło we wrześniu 1999r. kiedy wstrząsy o sile 7,6 st. spowodowały śmierć 2400 osób i zniszczyły lub uszkodziły 50 tys. budynków. (PAP)

jm/

5788738,5788770,5788850

bEiKsreG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)