Notowania

wiadomości
19.09.2011 23:35

Trzęsienie ziemi w Gwatemali - co najmniej 3 ofiary śmiertelne

Trzęsienie ziemi o sile do 5,8 nawiedziło w poniedziałek Gwatemalę - poinformowały miejscowe i amerykańskie służby sejsmologiczne. Zginęły co najmniej trzy osoby, a sześć zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Trzęsienie ziemi o sile do 5,8 nawiedziło w poniedziałek Gwatemalę - poinformowały miejscowe i amerykańskie służby sejsmologiczne. Zginęły co najmniej trzy osoby, a sześć zostało rannych. *

Trzęsienie nawiedziło Gwatemalę w czasie silnych opadów deszczu, powodując osunięcia ziemi. Oficjalne źródła informują o trzech zabitych i sześciu rannych. Nie wiadomo jednak, ile osób zostało pogrzebanych pod ziemią - podaje agencja AFP.

Władze poinformowały także o znacznych stratach materialnych: zawalonych budynkach, zniszczonych drogach i liniach energetycznych.

Pierwszy, słabszy wstrząs nastąpił około południa czasu lokalnego. Pół godzinny później ziemia zatrzęsła się ponownie, ale już silniej. Epicentrum wstrząsów znajdowało się 34 kilometry na południowy wschód od stolicy kraju, w departamencie Santa Rosa - poinformował Narodowy Instytut Sejsmologii.

Trwające ponad 20 sekund wstrząsy były odczuwalne również w stolicy kraju, a także w sąsiednim Salwadorze.(PAP)

and/ sp/

9818425 9818100 9818215

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz