Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzy śmiertelne ofiary powodzi w Małopolsce

0
Podziel się

#
dochodzi inf. o kolejnej ofierze
#

bEivjzSd

# dochodzi inf. o kolejnej ofierze #

17.05. Kraków (PAP) - Do trzech wzrosła liczba śmiertelnych ofiar powodzi w Małopolsce. Kolejną stał się 8-letni chłopczyk. Dziecko jeździło samotnie na rowerze i wpadło do wezbranego potoku w Krakowie - poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Chłopca znalazł sąsiad, mimo reanimacji i wysiłków lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu nie udało się go uratować.

bEivjzSf

W powiecie tarnowskim utonęła 60-letnia kobieta, a w pow. bocheńskim potok porwał 45-letniego mężczyznę.

"W miejscowości Mały Wiśnicz w pow. bocheńskim wracający ze sklepu z zakupami mężczyzna zsunął się z mostku do potoku. Prawdopodobnie chciał popatrzeć na przybór wody. Został porwany przez wezbrany nurt na oczach innych ludzi, którzy wyłowili go z wody, ale życia mężczyzny nie udało się uratować" - powiedziała PAP Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Inna ofiara powodzi to 60-letnia kobieta, której poszukiwano od niedzieli. Kobieta wyszła udrożnić przepust i zaginęła. W poniedziałek jej ciało znaleziono w potoku w rejonie miejscowości Uniszowa i Bistuszowa w gminie Ryglice w powiecie tarnowskim.

Sytuacja powodziowa w Małopolsce pogarsza się, trwają intensywne opady, a poziom kolejnych rzek podnosi się, przekraczając stany alarmowe. Synoptycy przewidują, że opady w Małopolsce będą się utrzymywać przez kilka najbliższych dni. (PAP)

bEivjzSl

wos/ czo/ pz/ gma/

bEivjzSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)