Notowania

tunezja
19.02.2011 13:55

Tunezja potępia morderstwo księdza

Rząd i islamiści podkreślają, że zabójstwo nie ma nic wspólnego z celami tunezyjskiej rewolucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Rząd Tunezji oraz główny ruch islamski kraju potępiły zabójstwo polskiego księdza, którego znaleziono zamordowanego pod Tunisem. *

_ - Ministerstwo ds. Religii potępia ten akt przestępczy i niezwłocznie apeluje do duchownych i podmiotów społeczeństwa obywatelskiego o potępienie tych wydarzeń i zdecydowane działania, aby uniknąć powtórzenia się podobnych aktów _ - napisał resort w komunikacie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t130570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;219;ofiar;zamieszek;w;tunezji,240,0,763888.html) Już 219 ofiar zamieszek w Tunezji Ministerstwo podkreśla, że _ Tunezja _zawsze stanowiła miejsce koegzystencji różnych ras i narodowości oraz dialogu między cywilizacjami, religiami i kulturami. Jeden z przywódców głównego ruchu islamskiego kraju, Partii Odrodzenia (Hizb an-Nahda), Ali el-Arjat podkreślił natomiast: - _ Potępiamy to, co się stało, i wszystkich, którzy za tym stoją. Wzywamy odpowiednie władze tunezyjskie do wyjaśnienia rzeczywistych okoliczności tego zabójstwa i znalezienia ludzi, którzy je popełnili, aby wyjaśnić rzecz opinii publicznej _.

Podkreślił, że jego zdaniem zabójstwo księdza to _ wybieg, by odwrócić uwagę Tunezyjczyków od celów rewolucji _. Oświadczył też, że nie chce, by _ wszystkich islamistów ustawiać w jednym szeregu _.

MSW Tunezji już wczoraj ostro potępiło tę zbrodnię, zapowiadając, że jej sprawcy i ich wspólnicy zostaną _ surowo ukarani _. Resort zapewnił też, że _ dokłada wszelkich starań _, by zapewnić bezpieczeństwo zagranicznym obywatelom w Tunezji.

34-letniego polskiego salezjanina znaleziono w piątek z podciętym gardłem w garażu prywatnej szkoły religijnej w podmiejskiej dzielnicy Tunisu, Manubie.

Tagi: tunezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz