Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Turcja: Dwaj piloci porwani w Libanie są wolni

0
Podziel się

Dwaj piloci tureckich linii lotniczych Turkish Airlines, porwani
w sierpniu w Libanie, zostali uwolnieni w sobotę w ramach porozumienia, które zakładało też
wypuszczenie na wolność dziewięciu szyickich pielgrzymów z Libanu uprowadzonych w Syrii w maju 2012
r.

bEpWpJcR

Dwaj piloci tureckich linii lotniczych Turkish Airlines, porwani w sierpniu w Libanie, zostali uwolnieni w sobotę w ramach porozumienia, które zakładało też wypuszczenie na wolność dziewięciu szyickich pielgrzymów z Libanu uprowadzonych w Syrii w maju 2012 r.

Półoficjalna turecka agencja prasowa Anatolia powiadomiła, że piloci Murat Akpinar i Murat Agca zostali przekazani władzom libańskim i jeszcze w sobotę mają odlecieć do Turcji.

Piloci zostali porwani przed dwoma miesiącami przez krewnych 11 libańskich pielgrzymów, których w maju zeszłego roku na północy Syrii uprowadziła jedna z grup syryjskich rebeliantów. Dwóch pielgrzymów uwolniono wcześniej, pozostałych dziewięciu - w sobotę, co - jak pisze Reuters - otwarło drogę do uwolnienia tureckich pilotów.

bEpWpJcT

Szef MSZ Kataru Chalid ibn Muhammad al-Attija powiedział telewizji Al-Dżazira, że jego kraj brał udział w negocjacjach dotyczących uwolnienia pielgrzymów.

Przywódca grupy, która ich uprowadziła, powiedział we wrześniu, że motywem porwania była chęć wywarcia nacisku na libański Hezbollah, aby przestał popierać prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W konflikcie syryjskim Turcja z kolei popiera walczących z Asadem rebeliantów. (PAP)

mmp/ ap/

14845542 14845594 arch.

bEpWpJdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)