Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turcja
13.02.2006 22:46

Turcja: W supermarkecie wybuchła bomba

(organizacja kurdyjska przyznała się do zamachu)

Podziel się
Dodaj komentarz

(organizacja kurdyjska przyznała się do zamachu)

13.2.Stambuł (PAP/Reuters) - Kurdyjskie ugrupowanie separatystyczne przyznało się do poniedziałkowego zamachu w supermarkecie w Stambule. Wybuch bomby ranił co najmniej 12 osób, w tym sześć ciężko. Nikt nie zginął.

Komunikat, w którym organizacja używająca skrótu TAK (ang. wersja pełnej nazwy to Kurdistan Liberation Hawks) bierze na siebie odpowiedzialność za eksplozję, ukazał się na stronie internetowej pro-kurdyjskiej agencji FNA.

Potwierdziły się tym samym wcześniejsze przypuszczenia gubernatora Stambułu Muammera Gulera, że za zamachem mogą stać kurdyjscy rebelianci. TAK przyznała się uprzednio do zamachu dokonanego w miniony czwartek w Stambule. Wybuch bomby w kafejce internetowej zabił wówczas jedną osobę i 16 ranił.

TAK zagroziła w poniedziałkowym komunikacie dalszymi zamachami przeciwko państwu tureckiemu w odwecie za jego politykę wobec Kurdów. Główna kurdyjska organizacja separatystyczna Kurdyjska Partia Pracy (KPP) twierdzi, że grupę tę stworzyli byli działacze KPP, którzy z niej odeszli. Policja turecka uważa jednak, że za TAK ukrywa się sama KPP. (PAP)

mmp/ awl/

8469,arch.

Tagi: turcja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz