Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zwrot za paliwo
06.12.2013 15:10

Tusk będzie rozmawiał z ministrami ws. zwrotu pieniędzy za paliwo

Według ostatnich doniesień prasowych niektórzy ministrowie starają się w Sejmie o zwrot kosztów za paliwo zużyte przez ich prywatne samochody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Maj/Reporter)

Premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie rozmawiał z tymi ministrami jego rządu, którzy choć dysponują samochodami służbowymi, starają się o zwrot kosztów za paliwo. Sprawa wygląda średnio - ocenił.

_ Będę rozmawiał z nimi (ministrami- PAP), bo sytuacja jest bulwersująca, szczególnie jeśli chodzi o tych polityków, którzy mają w dyspozycji samochody służbowe _ - zapowiedział premier w piątkowej rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Według ostatnich doniesień prasowych niektórzy ministrowie, będący jednocześnie posłami starają się w Sejmie o zwrot kosztów za paliwo zużyte przez ich prywatne samochody, choć dysponują służbowymi. Rachunki z tego tytułu miały przekraczać 20 tys. zł. rocznie.

W tym kontekście wymieniono m.in. ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, szefa MSZ Radosława Sikorskiego, wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna, b. ministra transportu Sławomira Nowaka, wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego i wiceszefa resortu administracji Stanisława Huskowskiego.

Premier zaznaczył, że najprawdopodobniej wydatki tych ministrów rozliczają biura poselskie. Zastrzegł, że sytuacja nie musi być tak jednoznaczna na jaką wygląda.

_ Weźcie państwo pod uwagę, że być może ktoś może się poruszać w celach poselskich, a nie ministerialnych, będąc jednocześnie i posłem i ministrem, w godzinach wolnych od pracy i wtedy rozlicza to paliwo _ - zauważył premier. _ Ale sprawa wygląda średnio _ - przyznał.

Wydatki posła na paliwo pokrywane są z ryczałtu przysługującego posłom na prowadzenie biura poselskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/m284460.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nsa;informacje;o;poselskich;pozyczkach;sa;tajne,156,0,1426076.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Informacje o poselskich pożyczkach tajne Szef Kancelarii Sejmu odmówił przekazania danych - twierdził, że nie mają one związku z pełnieniem przez posłów funkcji publicznych, a jedynie dotyczą ich sytuacji osobistej.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/174/277422_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-motoryzacja/wlales-zle-paliwo-do-baku-oto-co-musisz-robic,0,1422800.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wlałeś złe paliwo do baku? Oto co musisz robić Zdarza się, że kierowca omyłkowo zatankuje niewłaściwe paliwo do baku swojego samochodu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/m201846.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jak;zmienia;sie;ceny;na;stacjach;paliw;najnowsza;prognoza,31,0,1417503.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jak zmienią się ceny na stacjach paliw? Najnowsza prognoza Według analityków, zmiany potrwają jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie.
Tagi: zwrot za paliwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz