Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: czuję się zaszczycony, że mogę być pomocnikiem Komorowskiego

0
Podziel się

Premier Donald Tusk powiedział w środę, że czuje się zaszczycony, iż może
być pomocnikiem w trudnych sprawach dla pełniącego obowiązki prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Tak odpowiedział za zarzuty opozycji, że Komorowski stał się jego "pomagierem".

bEgywXvp

Premier Donald Tusk powiedział w środę, że czuje się zaszczycony, iż może być pomocnikiem w trudnych sprawach dla pełniącego obowiązki prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tak odpowiedział za zarzuty opozycji, że Komorowski stał się jego "pomagierem".

W środę w radiu RMF FM rzecznik sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz pytany, czy wizyty kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego na terenach powodziowych spędzają mu sen z powiek, powiedział, że Komorowski "wychodzi na takiego pierwszego pomagiera Donalda Tuska albo takiego, który jedzie na doczepkę z˙Donaldem Tuskiem". Dodał, że gdy Komorowski jedzie sam, "to zaraz coś powie i˙potem jest kolejna wpadka Bronisława Komorowskiego".

Premier, który w środę odwiedził dotknięte powodzią Kobiernice (woj. śląskie), był pytany o zarzut, że Komorowski jest jego "pomagierem". "Nie widzę niczego złego, że my z marszałkiem Komorowskim pomagamy sobie nawzajem od wielu lat, na tyle, na ile możemy. Każdy z nas ma swoją robotę. Pomagamy sobie, ale przede wszystkim staramy się teraz pomóc tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Ja czuję się zaszczycony, że mogę być jego (Komorowskiemu) pomocnikiem w trudnych sprawach" - odparł.

bEgywXvr

Jak dodał, Komorowski jest obecnie w trudnej sytuacji, bo nie tylko jest marszałkiem Sejmu, ale pełni też obowiązki głowy państwa.

"Pomagamy sobie nawzajem (z Komorowskim) i niech ludzie w Polsce nie kłapią niepotrzebnie, niech nie krzyczą na siebie, tylko niech sobie wszyscy nawzajem pomagają w tej trudnej sytuacji, (wtedy) na pewno szybciej nam pójdzie naprawa tego wszystkiego, co zostało zniszczone" - podkreślił szef rządu.(PAP)

mrr/ ura/ bk/

bEgywXvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)