Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: o kryzysie z każdym odpowiedzialnym politykiem opozycji

0
Podziel się

Premier Donald Tusk powiedział w
poniedziałek, że może rozmawiać o kryzysie gospodarczym z każdym
odpowiedzialnym politykiem opozycji. Podkreślił, że po zimowych
feriach parlamentarnych będzie "do dyspozycji" zarówno klubu PiS,
jak i Lewicy.

bEgHYdnV

Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że może rozmawiać o kryzysie gospodarczym z każdym odpowiedzialnym politykiem opozycji. Podkreślił, że po zimowych feriach parlamentarnych będzie "do dyspozycji" zarówno klubu PiS, jak i Lewicy.

Najbliższe posiedzenie Sejmu jest zaplanowane od 11 do 13 lutego. Obecnie posłowie mają dwutygodniową przerwę w pracach Sejmu.

"Jestem do dyspozycji każdego odpowiedzialnego polityka ze strony opozycji" - powiedział Tusk po uroczystości wręczenia nagrody "Człowieka Roku" tygodnika "Wprost", odpowiadając na pytanie, czy jest gotów spotkać się z opozycją w sprawie kryzysu.

bEgHYdnX

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił w poniedziałek w radiu TOK FM, że spotka się w najbliższym czasie z szefem rządu, jeśli szef rządu będzie tego chciał. Również przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski potwierdził w poniedziałek gotowość spotkania polityków Sojuszu z premierem w sprawie kryzysu gospodarczego.

"Podejrzewam, że będą chcieli poczekać aż się skończy krótka przerwa w posiedzeniu parlamentu. Sądzę, że jak będzie posiedzenie parlamentu, to kluby Lewicy i PiS będą do dyspozycji i ja także będę do dyspozycji" - podkreślił Tusk.

Gotowość spotkania z partiami opozycyjnymi w sprawie kryzysu premier wyraził również w sobotę. Mówił wtedy, że jest "do dyspozycji klubów parlamentarnych, także opozycyjnych: PiS-u, SLD, innych klubów tutaj na miejscu, choćby w przyszłym tygodniu". (PAP)

tgo/ ura/ mag/

bEgHYdoy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)