Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk o redukcji subwencji: To wielka rzecz

0
Podziel się

Premier nie obawia się, że rozwiązanie przegłosowane w Sejmie są niekonstytucyjne.

Tusk o redukcji subwencji: To wielka rzecz
(kprm.gov.pl)
bEajnuet

Premier Donald Tusk nie obawia się, że przyjęte przez Sejm rozwiązania ograniczające wysokość budżetowego wsparcia dla partii politycznych są niekonstytucyjne.

Sejm przyjął wczoraj senacką poprawkę zakładającą obniżenie o połowę budżetowych subwencji dla partii politycznych od 1 stycznia 2011 roku._ - Przez wiele lat walczyłem o to, żeby zlikwidować, albo przynajmniej ograniczyć, finanowanie partii z budżetu państwa. Nawet nie macie pojęcia, jak byłem spięty wewnętrznie, gdybyśmy przegrali jednym głosem. Ten jeden głos siedział tutaj w ważnej bardzo sprawie w Brukseli _ - mówił dziennikarzom Tusk.

Dodał, że trochę żałował, że _ nie doczekał pointy na sali sejmowej _ i że nie mógł _ docisnąć swoim jednym głosem _. Premier nie obawia się, by ograniczenie subwencji było niekonstytucyjne. - _ Nie słyszałem od nikogo poważnego, aby to było niekostytucyjne. Tego się nie obawiam _ - powiedział. Tusk zaznaczył, że prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że podpisze ustawę ograniczającą subwencje. _ Więc traktujemy, że sprawa jest połowicznie, ale załatwiona _ - dodał.

bEajnuev

Tusk podkreślił jednak, że podjęte w czwartek decyzje to dla niego _ połowiczne rozwiązanie _. Zaznaczył jednak, że ograniczenie subwencji napotkało na _ nadzwyczajny opór prawie wszystkich pozostałych partii politycznych _.

_ - Ja też musiałem trochę połamać, że tak powiem, opór w Platformie, bo też nie wszyscy byli entuzjastami takich radykalnych ograniczeń _ - podkreślił premier. _ Ale, widząc ten opór, muszę powiedzieć, że ta jednak bardzo mocna redukcja wydatków na partie, to i tak jest wielka rzecz. Kamień z serca spadł _ - powiedział premier. Dodał, że ludzie pytali go _ prawie na każdym spotkaniu: no jak, obiecał pan i nie ma _. _ A teraz jest. I to jest satysfakcja _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sejm;obcial;subwencje;dla;partii;o;polowe,86,0,737622.html) Sejm obciął subwencje dla partii o połowę Przykręcenie kurka z gotówką przyniesie ponad 55 mln złotych oszczędności rocznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t86744.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poslowie;bronia;dotacji;dla;partii;dzis;glosowanie,105,0,737129.html) Posłowie bronią dotacji dla partii. Dziś głosowanie Sejmowa komisja finansów publicznych nie zgodziła się na ograniczenie o połowę subwencji budżetowych dla partii politycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t97545.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;i;psl;zyja;na;kredyt;platforma;ma;80;milionow,124,0,734844.html) SLD i PSL żyją na kredyt. Platforma ma 80 milionów Partie bronią 115 milionów złotych dotacji z budżetu, bo to dla nich być albo nie być. Senat poparł ograniczenie subwencji.
bEajnueW
kraj
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)