Notowania

subwencje
17.12.2010 12:17

Tusk o redukcji subwencji: To wielka rzecz

Premier nie obawia się, że rozwiązanie przegłosowane w Sejmie są niekonstytucyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Premier Donald Tusk nie obawia się, że przyjęte przez Sejm rozwiązania ograniczające wysokość budżetowego wsparcia dla partii politycznych są niekonstytucyjne. *

Sejm przyjął wczoraj senacką poprawkę zakładającą obniżenie o połowę budżetowych subwencji dla partii politycznych od 1 stycznia 2011 roku._ - Przez wiele lat walczyłem o to, żeby zlikwidować, albo przynajmniej ograniczyć, finanowanie partii z budżetu państwa. Nawet nie macie pojęcia, jak byłem spięty wewnętrznie, gdybyśmy przegrali jednym głosem. Ten jeden głos siedział tutaj w ważnej bardzo sprawie w Brukseli _ - mówił dziennikarzom Tusk.

Dodał, że trochę żałował, że _ nie doczekał pointy na sali sejmowej _ i że nie mógł _ docisnąć swoim jednym głosem _. Premier nie obawia się, by ograniczenie subwencji było niekonstytucyjne. - _ Nie słyszałem od nikogo poważnego, aby to było niekostytucyjne. Tego się nie obawiam _ - powiedział. Tusk zaznaczył, że prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że podpisze ustawę ograniczającą subwencje. _ Więc traktujemy, że sprawa jest połowicznie, ale załatwiona _ - dodał.

Tusk podkreślił jednak, że podjęte w czwartek decyzje to dla niego _ połowiczne rozwiązanie _. Zaznaczył jednak, że ograniczenie subwencji napotkało na _ nadzwyczajny opór prawie wszystkich pozostałych partii politycznych _.

_ - Ja też musiałem trochę połamać, że tak powiem, opór w Platformie, bo też nie wszyscy byli entuzjastami takich radykalnych ograniczeń _ - podkreślił premier. _ Ale, widząc ten opór, muszę powiedzieć, że ta jednak bardzo mocna redukcja wydatków na partie, to i tak jest wielka rzecz. Kamień z serca spadł _ - powiedział premier. Dodał, że ludzie pytali go _ prawie na każdym spotkaniu: no jak, obiecał pan i nie ma _. _ A teraz jest. I to jest satysfakcja _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sejm;obcial;subwencje;dla;partii;o;polowe,86,0,737622.html) Sejm obciął subwencje dla partii o połowę Przykręcenie kurka z gotówką przyniesie ponad 55 mln złotych oszczędności rocznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t86744.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poslowie;bronia;dotacji;dla;partii;dzis;glosowanie,105,0,737129.html) Posłowie bronią dotacji dla partii. Dziś głosowanie Sejmowa komisja finansów publicznych nie zgodziła się na ograniczenie o połowę subwencji budżetowych dla partii politycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/9/t97545.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;i;psl;zyja;na;kredyt;platforma;ma;80;milionow,124,0,734844.html) SLD i PSL żyją na kredyt. Platforma ma 80 milionów Partie bronią 115 milionów złotych dotacji z budżetu, bo to dla nich być albo nie być. Senat poparł ograniczenie subwencji.
Tagi: subwencje, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz