Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk o związkach partnerskich: wszystkie projekty do komisji sejmowych

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że piątkowe głosowanie w sprawie
projektów ustaw dotyczących związków partnerskich, umożliwi - mimo różnicy poglądów - pracę nad
wszystkimi projektami. W jego ocenie, wszystkie trzy projekty powinny trafić do prac w komisjach
sejmowych.

Premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że piątkowe głosowanie w sprawie projektów ustaw dotyczących związków partnerskich, umożliwi - mimo różnicy poglądów - pracę nad wszystkimi projektami. W jego ocenie, wszystkie trzy projekty powinny trafić do prac w komisjach sejmowych.

"Mam nadzieję, że głosowanie w sprawie związków (partnerskich) umożliwi pracę nad wszystkimi projektami. Mimo różnicy poglądów" - napisał Tusk w czwartek na Twitterze.

W Sejmie w czwartek posłowie debatują nad projektami ustaw dotyczącymi związków partnerskich, złożonymi przez PO oraz przez Ruch Palikota i SLD. Wszystkie dają możliwość zawarcia związku parom hetero- i homoseksualnym; żaden nie pozwala na adopcję dzieci. Projektów jest w sumie pięć: dwa o związkach partnerskich, dwa to przepisy wprowadzające (są to wspólne projekty RP i SLD), jeden "o umowie związku partnerskiego" (autorstwa posła Artura Dunina z PO).

Złożenie wniosków o odrzucenie projektów w pierwszym czytaniu zapowiedziały w debacie kluby PiS i Solidarnej Polski. Podzielony w tej sprawie jest klub PO - większość posłów opowiada się za skierowaniem projektów do komisji, jednak jest grupa posłów konserwatywnych, która jest temu przeciwna. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zaapelowała do klubów, by dać szansę projektom i skierować je do dalszych prac.

"Tak" dla związku partnerskiego, ale niewchodzącego na pole małżeństwa - deklarowała podczas debaty Joanna Kluzik-Rostkowska (PO). W jej ocenie, wszystkie projekty - PO oraz wspólne RP i SLD - powinny trafić do prac w komisjach sejmowych.(PAP)

mrr/ par/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)