Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
02.03.2009 18:09

Tusk: przyjmuję wynik wyborów w Olsztynie ze spokojem

Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że "z całkowitym spokojem" przyjmuje rezultat niedzielnych wyborów prezydenta Olsztyna, w których przedstawiciel PSL wygrał z kandydatem Platformy. Zaznaczył, że wynik wyborów nie będzie miał wpływu na rządową koalicję PO-PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że "z całkowitym spokojem" przyjmuje rezultat niedzielnych wyborów prezydenta Olsztyna, w których przedstawiciel PSL wygrał z kandydatem Platformy. Zaznaczył, że wynik wyborów nie będzie miał wpływu na rządową koalicję PO-PSL. *

Piotr Grzymowicz (PSL) został prezydentem Olsztyna zdobywając w niedzielnych wyborach 60,17 proc głosów. Jego kontrkandydat z PO Krzysztof Krukowski uzyskał 39,83 proc. głosów. Działacze lokalnej PO zapowiedzieli, że ich radni przejdą do opozycji.

"Nie jestem szczęśliwy, bo kandydat PO przegrał te wybory" - powiedział Tusk w programie "Temat dnia" w TVP1. Dodał jednak, że jest spokojny o pozycję Platformy.

Premier ocenił, że "jedno się potwierdziło", a mianowicie, że wyborcy mają zawsze rację. "Partyjni działacze mogą się martwić, ale powinniśmy się cieszyć, że ludzie w Olsztynie podejmują decyzję zgodnie z własnym wyobrażeniem, kto powinien miastem rządzić" - zaznaczył.

Tusk skomentował także deklaracje polityków PO, że po wyborach ich partia będzie w mieście w opozycji. Zdaniem premiera, gdy ktoś przegrywa wybory "nie powinien sobie rościć pretensji w uczestniczeniu we władzy".

"Z takiego sposobu działania powinni wyciągnąć wniosek wszyscy politycy w Polsce: +wygrałeś - weź na siebie odpowiedzialność, przegrałeś - nie przeszkadzaj temu kto wygrał+" - mówił.

Premier zapewnił, że PO może się porozumieć z PSL "w sprawach ważnych dla Olsztyna". "W Olsztynie tam, gdzie będzie można pomóc, tam będziemy pomagali" - podkreślił i dodał, że sytuacja w Olsztynie nie będzie miała wpływu na rządową koalicję PO-PSL. (PAP)

tgo/ ura/ dym/

Tagi: tusk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz