Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
23.12.2007 20:49

Tusk: to nie jest ani dobra, ani zła prezydentura

Zdaniem premiera Donalda Tuska, prezydentura Lecha Kaczyńskiego nie jest ani dobra, ani zła. Z jej oceną należy jeszcze poczekać rok, może półtora - powiedział Tusk w niedzielę w wywiadzie dla TVP1.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zdaniem premiera Donalda Tuska, prezydentura Lecha Kaczyńskiego nie jest ani dobra, ani zła. Z jej oceną należy jeszcze poczekać rok, może półtora - powiedział Tusk w niedzielę w wywiadzie dla TVP1. *

Jak dodał, saldo dwóch lat, odkąd Lech Kaczyński jest prezydentem, nie jest jednoznaczne.

"Byłem krytyczny wobec tej prezydentury, co zrozumiałe, bo prezydent Lech Kaczyński nie krył, że oprócz tego, iż jest prezydentem, jest także jednym z liderów obozu politycznego, z którym ja byłem w sporze przez te dwa lata" - powiedział premier. Często też Lech Kaczyński, jako prezydent, reprezentował stanowisko, punkt widzenia swojego brata, byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego - dodał Tusk.

Jak podkreślił, ostatni miesiąc pokazał, że "w tych trudnych warunkach, trudnych politycznie i dla Lecha Kaczyńskiego i dla mnie i przy wyraźnej różnicy zdań w kwestii relacji z Rosjanami, Niemcami, w sprawie długości pobytu polskich wojsk w Iraku, pewnego sporu, kto reprezentuje Polskę na Radzie Europejskiej, wyszliśmy z tego pierwszego zakrętu w dobrych nienajgorszych relacjach". "Życzyłbym sobie i panu prezydentowi, aby te relacje dobrze służyły Polakom" - powiedział Tusk.(PAP)

eaw/ bno/

Tagi: tusk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz