Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk: uczestnictwo w targach CeBIT w interesie Polski

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk ocenił w poniedziałek, że udział Polski w targach
nowych technologii CeBIT w Hanowerze leży w interesie naszego kraju, który chce uczestniczyć w
wyścigu cywilizacyjnym.

Premier Donald Tusk ocenił w poniedziałek, że udział Polski w targach nowych technologii CeBIT w Hanowerze leży w interesie naszego kraju, który chce uczestniczyć w wyścigu cywilizacyjnym.

"Z punktu widzenia naszej gospodarki, naszego wielkiego wyścigu cywilizacyjnego i technologicznego, to dla nas bardzo ważny znak, że jesteśmy warci tego, by tę wielką wystawę współorganizować, aby Polska była głównym bohaterem tej wystawy" - powiedział premier przed wylotem do Niemiec.

Premier Donald Tusk wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzą w poniedziałek międzynarodowe targi nowych technologii CeBIT w Hanowerze. Szef rządu poinformował, że po inauguracji targów, wieczorem odbędą się rozmowy bilateralne "na inne tematy, niż te związane z samą wystawą".

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w komunikacie, że wieczorem ma się odbyć robocza kolacja z udziałem Angeli Merkel i Donald Tuska.

Premier zapowiedział, że we wtorek rano odwiedzi polski salon na wystawie CeBIT. "Jest tam wiele polskich firm, wiele bardzo ciekawych i regionalnych pomysłów, idei i przedsięwzięć z dziedziny informatyki i telekomunikacji" - podkreślił szef rządu.

Polska w tym roku jest partnerem strategicznym targów w Hanowerze. Według szacunków uczestniczyć ma w nich 350 polskich firm.

W otwarciu targów uczestniczyć ma także minister nauki prof. Barbara Kudrycka. Jak podkreśliło ministerstwo nauki, tegoroczna polska ekspozycja będzie największą z dotychczas prezentowanych przez nasz kraj w historii hanowerskich targów. W wystawie weźmie udział także kilkuset studentów i naukowców z Polski. Resort nauki i szkolnictwa wyższego zorganizował polskie stoisko narodowe LAB, na którym zaprezentowane zostaną innowacyjne projekty z obszaru badań i rozwoju. Na stoisku LAB zwiedzający będą mogli wejść do "mieszkania przyszłości", w którym przedstawione zostaną innowacyjne projekty polskich naukowców z dziedziny informatyki i teleinformatyki. Zaprezentowane zostaną m.in. projekty Inżynierii Internetu Przyszłości, służące przy opracowywaniu i wdrażaniu nowej generacji sieci, a także projekt nowego systemu nawigacji dla statków.

Polskie stoiska - poza głównym stoiskiem narodowym - będą w czterech halach tematycznych.

Targi CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli sektora teleinformatycznego na świecie. Od 1986 r. inspirują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i dają impuls do rozwoju branży. Rokrocznie przyciągają setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W 2012 r. ekspozycje ponad 4,2 tys. wystawców z 70 krajów obejrzało około 312 tys. osób. (PAP)

mick/ pad/ amac/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)