Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: w Norwegii rozmowa o gazie i kibicowanie Polakom

0
Podziel się

Premier Donald Tusk pytany, czy priorytetem jego wizyty w Norwegii jest
rozmowa o gazie łupkowym, czy kibicowanie naszym sportowcom powiedział, że "jedno drugiemu nie
przeszkadza". Poinformował też, że do wspólnego oglądania mistrzostw świata w narciarstwie
klasycznym w Oslo zaprosił go premier Norwegii Jens Stoltenberg.

bEgpJaBN

Premier Donald Tusk pytany, czy priorytetem jego wizyty w Norwegii jest rozmowa o gazie łupkowym, czy kibicowanie naszym sportowcom powiedział, że "jedno drugiemu nie przeszkadza". Poinformował też, że do wspólnego oglądania mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oslo zaprosił go premier Norwegii Jens Stoltenberg.

"Na szczęście te priorytety nie są w konflikcie" - powiedział Tusk.

Jak dodał, historia wizyty w Norwegii jest prosta. "Mamy za sobą spotkanie z premierem Stoltenbergiem sprzed blisko dwóch lat, kiedy rozpoczęliśmy rozmowę na temat możliwości wykorzystania gazu norweskiego i doświadczeń norweskich nie tylko jeśli chodzi o nasze plany dotyczące gazu łupkowego, ale także o wydłużanie korytarza Północ-Południe" - podkreślił Tusk.

bEgpJaBP

Zaznaczył, że to premier Stoltenberg uznał, że dobrym momentem na zaproszenie go są mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. "Zaproponował, abyśmy - nie w garniturach i pod krawatami, ale tam gdzie mistrzostwa się odbywają, odbyli dwa spotkania: roboczą kolację i kilkugodzinne spotkanie w sobotę na tematy interesujące szefów rządów obu krajów" - powiedział premier na piątkowej konferencji prasowej.

Jak dodał, Stoltenberg "przy okazji" zaprosił go do wspólnego oglądania wybranych zawodów na mistrzostwach świata w Oslo.

Pytany o liczebność delegacji Tusk powiedział, że wydaje mu się, iż jest to "najskromniejsza ilościowo delegacja, jaka w ogóle miała miejsce".

Premier - który wylatuje do Norwegii w piątek w godzinach popołudniowych - nie zabiera na pokład rządowego samolotu przedstawicieli polskich mediów.(PAP)

bEgpJaBV

laz/ par/ jbr/

bEgpJaCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)