Notowania

tusk
14.11.2010 15:13

Tusk: Z Kaczyńskim bym tego nie zaryzykował

Premier odpowiada na słowa prezesa PiS o podobieństwie Polski do Korei Południowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Nie ryzykowałbym budowania Korei Płd. z Jarosławem Kaczyńskim, bo mogłaby wyjść ta inna Korea i byłby kłopot - powiedział premier Donald Tusk.

Premier był pytany przez dziennikarzy o sobotnią wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Targu. Kaczyński porównał Polskę do Korei Południowej, która kilkadziesiąt lat temu była biednym krajem. _ - Polska też może stać się potęgą gospodarczą i militarną tak jak Korea Południowa _ - przekonywał. _ - Nie możemy z tym czekać aż się zmieni rząd, musimy zacząć od teraz _ - powiedział prezes PiS.

_ - Każdy mówi o jakichś sąsiadach, takie porównania mówią coś o nas samych, ale ja bym nie ryzykował z Jarosławem Kaczyńskim budowania Korei (Płd), bo mogłaby wyjść ta inna (Korea) i byłby kłopot _ - mówił Tusk.

Odnosząc się do słów prezesa PiS, że polskie państwo nie jest traktowane poważnie, premier powiedział: _ Całe życie mnie tego nauczyło, że powaga nie musi być ponura i pesymistyczna. W tym sensie nasi konkurenci rzeczywiście są bardzo poważni, ale to taka powaga pozbawiona radości życia i pewności tego, że może być lepiej _.

_ - Czasami pewnie też jestem niepoważny. Nic na to nie poradzę, taki się urodziłem, ale robimy poważne rzeczy, ale w takim optymistycznym tego słowa znaczeniu _ - dodał szef rządu

Kaczyński mówił w sobotę, że w wyborach samorządowych będziemy decydowali o tym, czy w końcu zaczną o Polsce mówić, że to jest poważne państwo, bo dzisiaj - jego zdaniem - choćby sprawa smoleńska pokazuje, że inne państwa nie traktują nas poważnie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ "Palikot zrobił błąd, nie wejdzie do parlamentu" ]( http://news.money.pl/artykul/palikot;zrobil;blad;nie;wejdzie;do;parlamentu,30,0,709918.html )
* [ Nelly Rokita: Kluzik-Rostkowska wybrała drogę prowokacji ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/nelly;rokita;kluzik-rostkowska;wybrala;droge;prowokacji,52,0,708404.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz