Notowania

arłukowicz
11.05.2011 06:11

Tusk zadał cios SLD i otworzył się na lewicę

Dziś władze PO zaproszą Bartosza Arłukowicza do przystąpienia do klubu Platformy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Jeszcze dziś władze klubu parlamentarnego PO oficjalnie zaproszą Bartosza Arłukowicza do przystąpienia do klubu Platformy - poinformował wiceszef klubu PO Rafał Grupiński. To mocny cios wymierzony w Grzegorza Napieralskiego i próba przyciągnięcia do PO lewicowego elektoratu_ - _oceniają politolodzy.

_ - Rano zbiera się prezydium klubu PO, na pewno wystosuje zaproszenie dla posła Arłukowicza _ - powiedział Grupiński.

Poseł zrezygnował z członkostwa w klubie SLD i zadeklarował, że jeśli otrzyma propozycję wstąpienia do klubu PO, to ją przyjmie.

Politolog doktor Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego ocenia, że pozyskanie Bartosza Arłukowicza to dobry ruch premiera Donalda Tuska. Jego zdaniem, _ Platforma Obywatelska musiała podjąć próbę zahamowania odpływu wyborców i jednocześnie osłabienia Lewicy _.

*POSŁUCHAJ BARTŁOMIEJA BISKUPA: *


Biskup zaznacza, że transfer Arłukowicza jest _ sygnałem dla wyborców, że Platforma Obywatelska otwiera się na różne środowiska _.

*POSŁUCHAJ BARTŁOMIEJA BISKUPA: *


Zwraca uwagę na to, że na razie nikt nie koncentruje się na funkcji, jaką Bartosz Arłukowicz ma zajmować w rządzie. Politolog uważa, że jest to zadanie czysto polityczne, a nie merytoryczne działanie.

Politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego doktor Jarosław Flis uważa, że przejście Bartosza Arłukowicza do rządu Donalda Tuska to prztyczek w nos dla Grzegorza Napieralskiego. _ - Decyzja Arłukowicza jest osłabieniem dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. To mocny prztyczek dla Napieralskiego - _ mówi Flis.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA FLISA:

W opinii politologa jest to także podważeniem strategii Lewicy. - _ Arłukowicz jest jedną z niewielu wyrazistych postaci na lewicy _ - mówi Flis.

*POSŁUCHAJ JAROSŁAWA FLISA: *Większa strata dla SLD niż zysk dla PO - komentuje odejście Bartosza Arłukowicza z Sojuszu Lewicy Demokratycznej do rządu doktor Anna Materska-Sosnowska.

_ - To duża strata dla SLD, bo Arłukowicz był postrzegany jako nowy pomysł na lewicę. Ewentualna rywalizacja z Grzegorzem Napieralskim to bardzo prestiżowy pojedynek - _ocenia politolog.

POSŁUCHAJ ANNY MATERSKIEJ-SOSNOWSKIEJ:

Bartosz Arłukowicz najprawdopodobniej wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych z list Platformy - z pierwszego miejsca w Szczecinie. Źródła we władzach PO poinformowały, że taka decyzja jest _ właściwie pewna _. Jeśli tak się stanie, Arłukowicz zmierzy się w Szczecinie z szefem SLD Grzegorzem Napieralskim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t139087.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/arlukowicz;dolaczy;do;rzadu;tuska;sprzedal;sie;zbyt;tanio,216,0,826328.html) Arłukowicz dołączy do rządu Tuska. "Sprzedał się zbyt tanio" Ma odpowiadać za pracę rządu na rzecz z ludzi wykluczonych. Może zostać również _ jedynką _ PO w Szczecinie. Napieralski: Mam nadzieję, że to pozwoli uchwalić ustawę o in vitro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t139144.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bartosz;arlukowicz;to;dopiero;poczatek;transferow,112,0,826736.html) Bartosz Arłukowicz to dopiero początek transferów Platforma zaprasza na swoje listy PJN, ale też Włodzimierza Cimoszewicza i Marka Borowskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/porozumienie;z;sld;zdaniem;tuska;mozliwe,233,0,793065.html) Porozumienie z SLD? Zdaniem Tuska możliwe Premier uważa, że rząd może dojść do porozumienia z lewicą w sprawie zmian w OFE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t130696.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hofman;po;probuje;siegnac;po;elektorat;sld,29,0,826397.html) Hofman: PO próbuje sięgnąć po elektorat SLD Tak rzecznik PiS skomentował decyzją i włączeniu do rządu Bartosza Arłukowicza.
Tagi: arłukowicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz