Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
13.05.2007 17:17

Tusk zadowolony, że dojdzie do spotkania w sprawie lustracji

Lider PO Donald Tusk jest zadowolony, że dojdzie do spotkania prezydenta z liderami głównych ugrupowań politycznych w sprawie lustracji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lider PO Donald Tusk jest zadowolony, że dojdzie do spotkania prezydenta z liderami głównych ugrupowań politycznych w sprawie lustracji. *

Jak mówił Tusk w niedzielę, bardzo się cieszy, że po pierwszej nerwowej reakcji prezydenta Lecha Kaczyńskiego na jego sobotnią propozycję, aby zorganizował spotkanie liderów wszystkich najważniejszych partii na rzecz dobrego rozwiązania problemu lustracyjnego, dziś są sygnały m.in. od ministra Aleksandra Szczygło, że takie spotkania pan prezydent będzie w stanie odbyć.

Minister obrony narodowej Aleksander Szczygło poinformował, że prezydent Lech Kaczyński spotka się ze wszystkimi klubami parlamentarnymi, aby poznać ich opinie w sprawie lustracji. "Prezydent w najbliższych dniach rozpocznie konsultacje w sprawach dotyczących lustracji" - powiedział Szczygło w niedzielę w Radiu Zet.

"To dobrze. Ja się cieszę, bo to nie o prestiż chodzi, tylko o rozwiązanie problemu, za który wszyscy odpowiadamy. Powtarzam: ani prezydent Lech Kaczyński, ani ja, ani żaden inny polityk w Polsce, który ma jakieś istotne znaczenia, istotną władzę, nie robi łaski obywatelom w tej kwestii. To my jesteśmy dziś współodpowiedzialni za możliwie szybkie wyjście z tego lustracyjnego kotła" - oświadczył na niedzielnej konferencji prasowej w Białymstoku Tusk.

"To jest nasz obowiązek, a nie żadna uprzejmość. Dlatego ja jestem do dyspozycji w każdej chwili i taką rozmowę chętnie bym przeprowadził. M.in. dlatego, że PO chciałaby naprawdę pozytywnego wyjścia z tego pata lustracyjnego. Przez to rozumiemy powszechny dostęp i ujawnienie archiwów dawnej bezpieki" - podkreślił.

Tusk, jak mówił, wierzy, że to jest możliwie tylko przy porozumieniu podstawowych sił politycznych. "Nie chcemy nikogo szachować własnym projektem" - zapewnił. (PAP)

Tagi: tusk, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz