Notowania

wiadomości
20.08.2013 21:21

TVP1 od jesieni bez "Wieczorynki" i programu "Kawa czy herbata?"

Od jesieni program "Świat się kręci" łączący rozrywkę z wiadomościami zastąpi w Jedynce "Wieczorynkę", a zamiast porannego programu śniadaniowego "Kawa czy herbata?" TVP1 będzie nadawać "Info poranek". Jesienną ramówkę Telewizja Polska zaprezentowała we wtorek.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Od jesieni program "Świat się kręci" łączący rozrywkę z wiadomościami zastąpi w Jedynce "Wieczorynkę", a zamiast porannego programu śniadaniowego "Kawa czy herbata?" TVP1 będzie nadawać "Info poranek". Jesienną ramówkę Telewizja Polska zaprezentowała we wtorek. *

Nowy program "Świat się kręci" będzie nadawany przez godzinę od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Nadawana częściowo w tych godzinach "Wieczorynka" od września będzie emitowana na antenie TVP Kultura o godz. 19.30. Na antenie TVP1 dobranocka ma być pokazywana w weekendy.

"Świat się kręci" ma być programem z gatunku infotainment - łączącego rozrywkę z wiadomościami i publicystyką. Stacja zapowiada nowatorski talk-show, inspirowany podobnymi programami emitowanymi m.in. w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Francji, Niemczech, Belgii i Holandii. W niedzielnym wydaniu o godz. 12.30 będą nadawane najciekawsze fragmenty programów z całego tygodnia.

Program śniadaniowy "Kawa czy herbata?" zastąpi poranek z TVP Info. Magazyn "Kawa czy herbata?" był nadawany na antenie TVP1 od 1992 r.

Na antenie TVP1 będą emitowane kolejne sezony polskich seriali. Widzowie Jedynki w niedzielę o godz. 20.20 zobaczą odcinki drugiego sezonu "Blondynki" z Julią Pietruchą, Andrzejem Grabowskim i Magdaleną Schejbal w obsadzie; w sobotę o godz. 20.25 nadawany będzie czwarty sezon "Komisarza Aleksa" z Antonim Pawlickim w roli komisarza Michała Orlicza, a w czwartek o godz. 20.25 - dziesiąty sezon "Ojca Mateusza" o księdzu (w tej roli Artur Żmijewski) rozwiązującym zagadki kryminalne.

Na antenie pojawią się też dwa nowe programy o charakterze edukacyjnym "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o giełdzie" o funkcjonowaniu giełdy oraz "Masz prawo znać prawo". Trzyodcinkowy program o giełdzie zostanie wyemitowany o godz. 21.55 we wtorki 24 września oraz 1 i 8 października. Cykl "Masz prawo znać prawo" ma w przystępny sposób, daleki od hermetycznego języka prawników prezentować rozwiązania prawnych problemów. Program będzie można oglądać w piątki o godz. 14.30.

Cykl "Teatr Telewizji" w TVP1 w nowym sezonie rozpocznie się 9 września o godz. 20.25 premierowym pokazem musicalu "Pamiętnik pani Hanki" w reż. Borysa Lankosza. W obsadzie sztuki znaleźli się m.in. Joanna Kulig, Magdalena Cielecka, Danuta Stenka i Borys Szyc. Drugi odcinek spektaklu zostanie wyemitowany na antenie Jedynki 16 września.

Na jesieni Jedynka wystartuje z nowym programem kulinarnym "Sąsiad na widelcu". Prowadzący Łukasz Grass będzie namawiać mieszkańców Lubelszczyzny do gotowania. Chodzi o to, aby obiad ugotowały dwie rodziny sąsiadów. Program nadawany będzie w sobotę o godz. 18.20.

Jedynka zapowiada także emisję nowych amerykańskich seriali. W poniedziałki o 21.50 nadawany będzie "Homeland" o agentce CIA, a we wtorki o 20.25 - "Transporter" o byłym agencie tajnych służb. W związku z tym emisja programu Tomasza Sekielskiego "Po prostu" zostanie przesunięta o godzinę - na 21.25.

W piątki o godz. 20.20 nadawane będą czteroodcinkowe seriale europejskie. 13 września zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serialu "Volare" w reż. Ricardo Milaniego. Włoska produkcja poświęcona jest jednemu z najpopularniejszych włoskich piosenkarzy okresu powojennego Domenico Modugno, który był autorem międzynarodowych przebojów, m.in."Ciao, bambina" i tytułowego "Volare".

W ramach pasma "Hit na sobotę" w sobotnie wieczory zostaną wyemitowane m.in. filmy "Święty interes" w reż. Macieja Wojtyszki, "Człowiek w ogniu" w reż. Tony'ego Scotta, "Jarhead. Żołnierz piechoty morskiej" w reż. Sama Mendesa oraz "Uczeń czarnoksiężnika" w reż. Jona Turteltauba.

Telewizja Polska zapowiada bogatą ofertę kulturalną w Dwójce. W ofercie TVP2 znalazły się rozmowy m.in. Hanny Krall i Janusza Głowackiego, kilkanaście premier filmów fabularnych i dokumentalnych oraz emisji koncertów od jazzu po pop. Programy kulturalne będą nadawane w późnych godzinach wieczornych lub w weekendy rano.

Na antenę Dwójki powróci również Tomasz Lis ze swoim programem "Tomasz Lis na żywo". Odbędzie się także trzecia edycja programu "Voice of Poland" z Markiem Piekarczykiem, Tomsonem i Baronem z zespołu Afromental, Edytą Górniak i Marią Sadowską w roli jurorów.

Za sprawą zakończonej w lipcu br. cyfryzacji telewizji ogólnodostępna oferta telewizji publicznej powiększyła się; ok. 99 proc. mieszkańców naszego kraju może odbierać sygnał telewizji naziemnej ośmiu stacji Telewizji Polskiej: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Polonia oraz Jedynki i Dwójki w wersji HD. W związku ze zwycięstwem w konkursie na nadawanie programu dla dzieci w ramach naziemnej telewizji cyfrowej Telewizja Polska na wiosnę ruszy z ogólnodostępnym kanałem dla dzieci TVP ABC. Od września wystartuje także TVP Regionalna - stacja nadająca z 16 oddziałów regionalnych telewizji publicznej. (PAP)

mce/ mrt/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz