Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TVP: debatę Balcerowicz-Rostowski obejrzało blisko 3 mln widzów

0
Podziel się

Telewizyjną debatę Leszka Balcerowicza z ministrem finansów Jackiem
Rostowskim poświęconą reformie systemu emerytalnego obejrzało w TVP1 blisko 3 mln widzów - podała
we wtorek TVP.

bEhEVBiZ

Telewizyjną debatę Leszka Balcerowicza z ministrem finansów Jackiem Rostowskim poświęconą reformie systemu emerytalnego obejrzało w TVP1 blisko 3 mln widzów - podała we wtorek TVP.

Jak poinformowała rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska, blisko 3 mln widzów to średnia, odnotowywana w każdej minucie. Udział w widowni wyniósł 18,6 proc. Większą oglądalność w czasie trwania debaty odnotowały tylko emitowane w TVP2 "Barwy szczęścia" i "M jak miłość".

Jak podało biuro prasowe TVP, w czasie debaty program TVP1 i TVP2 oglądało łącznie 51,2 proc. osób, które spędzały czas przed telewizorem; Polsat i TVN oglądało wtedy 26 proc. tych osób.

bEhEVBjb

Poniedziałkowa debata trwała 1 godz. 15 minut. Jak podała TVP, jej widzami w TVP1 były zwłaszcza osoby z wyższym wykształceniem, kierownicy, specjaliści, urzędnicy wyższego szczebla.

Rostowski z Balcerowiczem rozmawiali w poniedziałek wieczorem, podczas debaty zorganizowanej w studiu TVP1, na temat rządowego projektu zmian w systemie emerytalnym. Przewiduje on, że składka do OFE czasowo zostanie zmniejszona z 7,3 proc. do 2,3 proc., a docelowo w 2017 r. osiągnie 3,5 proc. Pozostała część składki, która zamiast do OFE zostanie przesunięta do ZUS, trafi na specjalne indywidualne subkonta.(PAP)

edom/ pz/ jra/

bEhEVBjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)