Notowania

tvp
24.09.2010 16:40

TVP wycofała pozew przeciwko ministrowi skarbu

Spór dotyczył kredytu, który chciała zaciągnąć telewizja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*W czerwcu telewizja odwołała się od decyzji ministra, który odmówił zgody na obciążenie hipoteczne jej siedziby. Po trzech miesiącach TVP zdecydowała się pozew wycofać. *

Spór z MSP dotyczył kredytu obrotowego do kwoty 150 mln zł, który chciała zaciągnąć telewizja. TVP chciała zabezpieczyć kredyt, obciążając hipotekę swojej siedziby przy ul. Woronicza w Warszawie.

Na to nie zgodził się resort skarbu, argumentując, że TVP nie wykazała, na co zostanie przeznaczony kredyt oraz z czego zostanie spłacony.

_ - Musimy stać na straży interesu Skarbu Państwa i nie możemy zgodzić się na coś, co potencjalnie miałoby daleko idące negatywne skutki dla TVP S.A., jak np. utratę całej siedziby na rzecz wierzycieli _ - mówił rzecznik MSP Maciej Wewiór.

W opinii Telewizji Polskiej odmowa MSP pozbawiona była _ podstaw merytorycznych _. _ Istnieje bowiem wiele dowodów na to, iż projekt restrukturyzacji wdrażany od kilku miesięcy przez Zarząd Spółki przynosi już wymierne efekty: po pięciu miesiącach funkcjonowania w 2010 roku. TVP uzyskała wynik dodatni - zysk w wysokości blisko 5 mln złotych. Dla porównania - w analogicznym okresie 2009 r. (od 1 stycznia do 31 maja) wynik finansowy TVP zamykał się stratą aż 40.809 tys. złotych _ - oświadczyła w czerwcu spółka.

Wycofanie pozwu przez TVP potwierdza rzecznik MSP. - _ To dobrze, że spółka należąca do Skarbu Państwa nie toczy już sporu z właścicielem _ - powiedział Maciej Wewiór.

O planach uruchomienia linii kredytowej oraz związanego z tym obciążenie hipoteki TVP zarząd mówił od początku roku. W marcu prezes TVP Romulad Orzeł informował senacką komisję kultury, że telewizja walczy o zachowanie płynności finansowej, w czym pomóc miałby właśnie kredyt obrotowy.

Decyzja o zakończeniu sporu w TVP zapadła już bez udziału Orła, który od końca sierpnia pozostaje zawieszony w obowiązkach. Wraz z nim rada nadzorcza zawiesiła także członka zarządu Przemysława Tejkowskiego. W zarządzie TVP zasiadają obecnie: Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t46570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czystka;we;wladzach;telewizji;za;wybory,54,0,679990.html) Czystka we władzach Telewizji za wybory Zarząd odwołał ze stanowiska wicedyrektora TVP1, zarzucając mu naruszenie zasad etyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t46572.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zwolnienia;w;tvp;-;zwiazkowcy;alarmuja;prokurature,115,0,671347.html) Zwolnienia w TVP - związkowcy alarmują prokuraturę Chodzi o zasady dalszej współpracy dla operatorów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t89864.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarzad;tvp;musi;ciac;koszty;i;szukac;rezerw,162,0,623778.html) Zarząd TVP musi ciąć koszty i szukać rezerw Oczekuje tego resort skarbu - mówi wiceminister Adam Leszkiewicz.
Tagi: tvp, telewizja, minister skarbu, spór, pozew, kredyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz