Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Twój Ruch chce zmiany przepisów dot. gry w pokera

0
Podziel się:

Urządzanie gier w pokera w wyznaczonych punktach poza kasynami oraz w
internecie umożliwia projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych, który we wtorek w Sejmie
złożył Twój Ruch.

Urządzanie gier w pokera w wyznaczonych punktach poza kasynami oraz w internecie umożliwia projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych, który we wtorek w Sejmie złożył Twój Ruch.

O złożeniu projektu poinformował na konferencji prasowej w Sejmie Artur Górczyński (TR). Podkreślił, że prace nad nim - we współpracy ze Stowarzyszeniem "Wolny Poker" - trwały ponad dwa lata.

Górczyński przypomniał o styczniowym sukcesie polskiego pokerzysty Dominika Pańki, który wygrał jeden z największych turniejów pokera na świecie zorganizowany na Bahamach, inkasując 1,4 mln dol. Podkreślił, że projekt TR umożliwi organizowanie takich turniejów także w Polsce, co będzie z korzyścią dla budżetu państwa.

Z kolei prezes Stowarzyszenia "Wolny Poker" Marcin Horecki podkreślił, że nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 stycznia 2010 r. sprawiła, że poker "został zepchnięty do podziemia, do szarej strefy". "My, pokerzyści musimy wyjeżdżać za granicę, do Unii Europejskiej albo tak, jak ostatnio na Bahamy" - zaznaczył. Dodał, że obecnie jedyną dozwoloną formą gry w pokera w kasynach jest gra turniejowa, obłożona kilkukrotnie wyższym podatkiem niż w innych krajach UE.

W uzasadnieniu do projektu TR zaznaczono, że w ustawie o grach hazardowych należy przede wszystkim zmienić traktowanie gry w pokera na równi z tzw. twardym hazardem, takim jak ruletka. Projekt umożliwia urządzanie gier poza kasynami, w wyznaczonych punktach oraz w internecie. Zaproponowano także zmianę zapisów dotyczących opodatkowania, by były one "na poziomie umożliwiającym organizatorom gry na osiągnięcie zysku" - zaznaczono.(PAP)

kno/ son/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)