Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Twórczość Daniela Libeskinda na wystawie we Wrocławiu

0
Podziel się

Kilkadziesiąt fotografii, projektów, szkiców oraz rysunków dokumentujących
twórczość światowej sławy architekta Daniela Libeskinda można do czwartku obejrzeć na wystawie we
wrocławskim Muzeum Architektury.

bEgusbQl

Kilkadziesiąt fotografii, projektów, szkiców oraz rysunków dokumentujących twórczość światowej sławy architekta Daniela Libeskinda można do czwartku obejrzeć na wystawie we wrocławskim Muzeum Architektury.

Wystawa zatytułowana "Architektura jako język. Daniel Libeskind" jest drugą w Polsce prezentacją twórczości Libeskinda. Po raz pierwszy dorobek architekta był pokazywany w 2004 r. na ekspozycji w warszawskiej Zachęcie.

We wrocławskim Muzeum Architektury można zobaczyć fotografie przedstawiające realizowane przez Libeskinda projekty oraz wizualizacje prac będących w budowie. Na wystawie znalazły się również rysunki i szkice autorstwa znanego architekta oraz jego projekty scenografii teatralnych i sprzętów domowych.

bEgusbQn

Daniel Libeskind urodził się w 1946 r. w Łodzi. Ukończył studia muzyczne w Izraelu i Nowym Jorku. Szybko jednak porzucił grę na fortepianie i poświęcił się architekturze, uzyskując w 1970 r. dyplom Cooper Union for the Advancement of Science and Art.

Jedną z pierwszych większych realizacji Libeskinda jest Muzeum Żydowskie w Berlinie, które otwarto dla publiczności w 2001 r. Architekt jest twórcą projektów Imperial Worth Museum North w Manchesterze, Centrum handlowo-rekreacyjne Westside w Bernie w Szwajcarii czy pomnika Memoria e Luce w Padwie we Włoszech, poświęconego ofiarom ataków na Nowy Jork 11 września 2001 r.

Obecnie są realizowane m.in. projekty Muzeum Historii Wojskowości w Dreźnie oraz apartamentowca Złota 44 w Warszawie. W 2003 r. Libeskind wygrał konkurs na zagospodarowanie terenu po zniszczonych zabudowaniach World Trade Center w Nowym Jorku.

Libeskind jest laureatem licznych nagród, w tym prestiżowej Hiroshima Art Prize, którą otrzymał, jako pierwszy architekt na świecie.

bEgusbQt

Wystawę można zwiedzać do 16 maja. (PAP)

pdo/ abe/

bEgusbQO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)