Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
narkotyki
24.07.2006 14:14

Tyski Festiwal im. Ryśka Riedla - mniej piwa, psy do wykrywania narkotyków

Zakaz sprzedaży piwa i wyrywkowe kontrole uczestników z pomocą policyjnych psów wyszkolonych do szukania narkotyków - takie obostrzenia pojawią się w tym roku po raz pierwszy podczas VIII Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla w Tychach (Śląskie).

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zakaz sprzedaży piwa i wyrywkowe kontrole uczestników z pomocą policyjnych psów wyszkolonych do szukania narkotyków - takie obostrzenia pojawią się w tym roku po raz pierwszy podczas VIII Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla w Tychach (Śląskie). *

Impreza dedykowana pamięci zmarłego w 1994 r. charyzmatycznego wokalisty grupy Dżem odbędzie się 29 i 30 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym "Paprocany". Od początku jest organizowana pod hasłem "Ku przestrodze" - jej ideą jest uświadomienie młodzieży niebezpieczeństwa uzależnienia od narkotyków, które było przyczyną przedwczesnej śmierci lidera Dżemu.

Rzeczniczka tyskiej policji podkomisarz Magdalena Bieniak przypomniała, że policjanci zawsze pracowali na festiwalu, zarówno czuwając nad bezpieczeństwem bawiących się tam ludzi, jak i prowadząc punkty informacyjne - uczyli np. jak rozpoznać uzależnienie u bliskiej osoby.

W tym roku po raz pierwszy wykorzystane zostaną policyjne psy, szkolone do wykrywania narkotyków. Policja planuje wyrywkowe kontrole wchodzących na koncert. "Chodzi nam przede wszystkim o wyłapanie dilerów, to nie jest akcja przeciwko zwykłym uczestnikom festiwalu" - zapewniła podkomisarz Bieniak.

Również po raz pierwszy pojawią się ograniczenia w sprzedaży piwa - będzie dostępne na terenie ośrodka, ale już w sąsiedztwie sceny obowiązuje zakaz sprzedaży.

Organizator Adam Antosiewicz uważa, że ograniczenia w sprzedaży piwa zadziałają na niekorzyść imprezy: "Na festiwalu jest zawsze atmosfera piknikowa, taki +południowy luzik+. Piwo nie jest jednak potrzebne do zabawy, najważniejsza jest przecież muzyka. A dilerów narkotykowych trzeba wyłapać" - podkreśla.

Gwiazdą festiwalu będzie legendarny amerykański bluesman Taj Mahal, który wystąpi w Tychach z jedynym koncertem w Polsce. Trzy płyty z jego autografem, kopie tekstów pisanych odręcznie przez Riedla, oraz inne festiwalowe gadżety mają być zlicytowane, a dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz tyskiego Stowarzyszenia "Bądźmy razem", prowadzącego program "Dzieci ulicy".

W tym roku w Tychach wystąpią również m.in.: Dżem, Perfect, Hey, Cree, Tymon Tymański i Coma. Jak co roku imprezie towarzyszy też konkurs amatorskich grup bluesowych i rockowych. Spośród 64 zgłoszeń organizatorzy wybrali 7 zespołów, które zaprezentują się publiczności. (PAP)

lun/ jra/

Tagi: narkotyki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz