Notowania

nowe
06.10.2010 14:56

Tyszkiewicz o funkcji rzecznika klubu PO: nowe wyzwanie i zaskoczenie

Nowe wyzwanie i duże zaskoczenie - w ten sposób poseł PO Krzysztof Tyszkiewicz skomentował nominację na stanowisko nowego rzecznika klubu Platformy. Zapowiada, że chce się skupić na tym, by polityka informacyjna była szybsza, a kontakty z mediami - lepsze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowe wyzwanie i duże zaskoczenie - w ten sposób poseł PO Krzysztof Tyszkiewicz skomentował nominację na stanowisko nowego rzecznika klubu Platformy. Zapowiada, że chce się skupić na tym, by polityka informacyjna była szybsza, a kontakty z mediami - lepsze.

Tyszkiewicz otrzymał nominację we wtorek od szefa klubu PO Tomasza Tomczykiewicza. Dotychczas funkcję rzecznika klubu PO pełnił Andrzej Halicki.

Tyszkiewicz zapewnił w rozmowie z PAP, że zmiana na stanowisku rzecznika nie wynika z tego, że kierownictwo klubu straciło zaufanie do Halickiego po niedawnym wywiadzie prasowym, w którym skrytykował on premiera Donalda Tuska. "Jest nowy przewodniczący (klubu), który chce pracować z nowym rzecznikiem. Tylko w takich kategoriach bym to rozpatrywał" - zaznaczył.

"Andrzej Halicki obiecał, że na początku będzie mi pomagał, bo rola rzecznika klubu to na pewno ciężka rola. Mam nadzieję, że współpraca dobrze się ułoży" - powiedział Tyszkiewicz.

Jak dodał, do roli rzecznika zaczął się przygotowywać dopiero we wtorek, gdy otrzymał informację o nominacji od szefa klubu PO. Przyznał, że nie spodziewał się awansu na nowe stanowisko.

Pytany o swoje pierwsze decyzje jako rzecznika klubu Tyszkiewicz powiedział, że będzie chciał skupić się na szybszej polityce informacyjnej i lepszych kontaktach z mediami; będzie też chciał dopracować współpracę biura prasowego PO z mediami - planuje m.in. rozdawanie specjalnego biuletynu, który informowałby o projektach PO i posłach tej partii, którzy mogliby się merytorycznie o nich wypowiedzieć.

Tyszkiewicz przyznaje, że obecnie jest mało rozpoznawalnym politykiem Platformy. Jak dodał, często bywał np. mylony z innym politykiem PO - Robertem Tyszkiewiczem z sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział PAP, że Tyszkiewiczowi życzy przede wszystkim cierpliwości i tego, żeby działał na rzecz lepszego przekonywania do propozycji klubowych Platformy. "To jest ważna i odpowiedzialna funkcja. Cieszę się, że będę mógł z nowym rzecznikiem współpracować. Myślę, że zbudujemy dobrą współpracę między klubem PO a rządem" - zaznaczył.

Jak ocenił, Tyszkiewicz - mimo młodego wieku, to odpowiedzialny i doświadczony parlamentarzysta. "To dobry wybór" - ocenił.

Graś zapewnił też, że decyzja szefa klubu PO o zmianie rzecznika nie była karą dla Halickiego z wywiad prasowy, w którym skrytykował premiera. "Nie ma to żadnego związku z wywiadem" - stwierdził.

Krzysztof Tyszkiewicz ma 30 lat; mandat posła pełni po raz pierwszy. W Sejmie pracuje w komisjach: ochrony środowiska oraz ds. Unii Europejskiej. W latach 2002-2007 był radnym w warszawskim samorządzie. (PAP)

mrr/ mok/ bk/

Tagi: nowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz