Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tzęsienie ziemi na Nowej Zelandii miało siłę 6,3 stopni

0
Podziel się:

Na stołecznym lotnisku z postumentu spadła wielka figura orła promującego kręcony w Nowej Zelandii film Petera Jacksona pt. Hobbit.

Tzęsienie ziemi na Nowej Zelandii miało siłę 6,3 stopni
(CC/wikipedia.org)

Ruchy tektoniczne wystąpiły na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii - poinformowały amerykańskie służby sejsmologiczne USGS. Nie ma doniesień o poważanych szkodach lub ofiarach.

Wstrząsy pojawiły się o godzinie 15:52 czasu miejscowego, około 150 kilometrów na północny wschód od Wellington. Większość mieszkańców stolicy przebywała w domach z powodu obchodzonego w kraju święta.

Na stołecznym lotnisku z postumentu spadła wielka figura orła promującego kręcony w Nowej Zelandii film Petera Jacksona pt. _ Hobbit _.

Nowa Zelandia leży w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, regionie wyjątkowo aktywnym sejsmicznie, roztaczającym się wokół całego Oceanu Spokojnego.

W 2011 roku trzęsienie ziemi w Christchurch zniszczyło część centrum miasta i spowodowało śmierć 185 ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Silne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii Epicentrum znajdowało się w cieśninie Cooka, w odległości 57 km na południowy zachód od stolicy.
Oto Polak odpowiedzialny za sukces "Hobbita" Krzysztof Szczepański , absolwent informatyki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, tworzy animację do "Hobbita".
Trzęsienie ziemi, które zniszczyło całe miasto Przez 2 tys. lat opierało się wrogom, by wreszcie zniknąć w kilka minut.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)