Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

U prezydenta wniosek ws. powołania Kraszewskiego na min. środowiska

0
Podziel się

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo z Kancelarii Premiera ws. powołania
Andrzeja Kraszewskiego na ministra środowiska i odwołania z tej funkcji Macieja Nowickiego -
poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe prezydenta.

bEhtNxSJ

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęło pismo z Kancelarii Premiera ws. powołania Andrzeja Kraszewskiego na ministra środowiska i odwołania z tej funkcji Macieja Nowickiego - poinformowało w czwartek PAP biuro prasowe prezydenta.

Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta zapowiedziało, że termin odwołania i powołania nowego ministra zostanie ustalony w najbliższym czasie.

Prof. Maciej Nowicki podał się do dymisji 8 grudnia 2009 r. Premier dymisję przyjął, ale Nowicki jak dotąd nie został odwołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

bEhtNxSL

Andrzej Kraszewski jest profesorem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska. Specjalizuje się m.in. w zakresie oddziaływania przedsięwzięć infrastrukturalnych na środowisko. Prowadził projekty konsultacji społecznych dla spalarni odpadów i osadów ściekowych oraz dla obwodnic aglomeracji miejskich. Pełnił funkcję przewodniczącego Krajowej Komisji Ocen Oddziaływania na Środowisko, był także m.in. moderatorem okrągłego stołu w sprawie obwodnicy Augustowa (Dolina Rospudy).

Nowicki był ministrem środowiska przez dwa lata, od początku rządu Donalda Tuska. Był już wcześniej ministrem ochrony środowiska - w 1991 r. w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego. Od początku kariery naukowej związany jest z ochroną środowiska. Teraz zamierza przejść na emeryturę.

Nowicki zrezygnował dzień po tym, jak otworzył światową konferencję klimatyczną ONZ. "Jest to w moim życiu moment symboliczny, który nie każdy w życiu może przeżyć; mnie było to dane. Stwierdziłem, że jest to moment, w którym mogę powiedzieć +dziękuję+. Czterdzieści pięć lat w ochronie środowiska w moim przypadku zostało zakończone" - mówił wówczas. (PAP)

hgt/ eaw/ dol/ par/ je/ mag/

bEhtNxTm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)