Notowania

wojna w syrii
24.08.2012 12:09

Uchodźcy z Syrii masowo uciekają do Turcji

Ponad 3,5 tys. Syryjczyków przekroczyło w ciągu ostatniej doby granicę z Turcją, uciekając przed trwającymi w Syrii walkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Ponad 3,5 tys. Syryjczyków przekroczyło w ciągu ostatniej doby granicę z Turcją, uciekając przed trwającymi w Syrii walkami - poinformowała turecka Dyrekcja ds. Katastrof i Sytuacji Nadzwyczajnych (AFAD).

To jedna z największych w ciągu jednego dnia fal uchodźców do Turcji od marca 2011 roku, kiedy w Syrii rozpoczęło się powstanie przeciwko rządom prezydenta Baszara el-Asada - pisze agencja Reutera.

Według AFAD nowy napływ syryjskich uchodźców sprawił, że ich liczba w Turcji przekroczyła już 78 tysięcy.

W poniedziałek turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu powiedział, że jego kraj może przyjąć maksymalnie 100 tysięcy uchodźców z Syrii. Jeśli będzie ich więcej, Turcja nie będzie mogła udzielić im schronienia i będzie musiała ich przyjąć na terytorium syryjskim - wskazał.

30 sierpnia Turcja będzie uczestniczyć w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, którego celem będzie przeanalizowanie sytuacji humanitarnej w Syrii i sąsiednich krajach. Z ogarniętego krwawym konfliktem kraju Syryjczycy uciekają do Turcji, Libanu, Jordanii i Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwszy taki wypadek - ostrzelali uchodźców To pierwszy tego typu atak, od kiedy w lecie ubiegłego roku Ankara zdecydowała się dać schronienie tysiącom syryjskich cywilów.
Zaczyna się nowa, wielka emigracja Dotychczas przed przemocą w ich kraju uciekło do Turcji ponad 13,7 tys. Syryjczyków. Obozy dla uchodźców powstają też w Iraku.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz