Notowania

policja
08.12.2008 08:35

Uciekinier z zamojskiego więzienia zgłosił się na policję

Na warszawski posterunek policji zgłosił się jeden z dwóch uciekinierów z Zakładu Karnego w Zamościu (Lubelskie). Został zatrzymany.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na warszawski posterunek policji zgłosił się jeden z dwóch uciekinierów z Zakładu Karnego w Zamościu (Lubelskie). Został zatrzymany.

Jak poinformował PAP rzecznik Zakładu Karnego w Zamościu Tomasz Buczek, na policję zgłosił się poszukiwany od niespełna dwóch tygodni więzień, który "miał słabszą osobowość i który prawdopodobnie uległ namowom współwięźnia na ucieczkę, wciąż poszukiwanego przez policję".

Pod koniec listopada 21-letni Michał B., wspólnie z drugim więźniem, uciekli podczas postoju auta, którym byli transportowani. Obaj wykonywali prace interwencyjne na rzecz jednej z podzamojskich gmin.

Mężczyźni odsiadywali w Zakładzie Karnym w Zamościu wyroki za drobne kradzieże. nie wiadomo, co kierowało nimi, gdy podjedli próbę ucieczki, to wyjaśni postępowanie - dodał Buczek.

Michał B. miał w styczniu wyjść na wolność. Jego eskapada prawdopodobnie zakończy się wydłużeniem wyroku - o tym zdecyduje sąd. W najgorszym wypadku kara pozbawienia wolności wydłuży się mu o dwa lata.

Mężczyźni w więzieniu w Zamościu przebywali w jednostce typu półotwartego. Każdego dnia z tej placówki, gdzie karę odbywa 263 więźniów, do prac w terenie wychodzi ponad 120 osób. (PAP)

jbn/ jbr/ woj/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz