Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
iran
10.09.2006 14:10

UE-Iran: Postęp w rozmowach o irańskim programie nuklearnym

Szef unijnej dyplomacji Javier Solana i główny irański negocjator ds. atomowych Ali Laridżani poinformowali o postępie niedzielnych rozmów w Wiedniu na temat irańskiego programu nuklearnego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Szef unijnej dyplomacji Javier Solana i główny irański negocjator ds. atomowych Ali Laridżani poinformowali o postępie niedzielnych rozmów w Wiedniu na temat irańskiego programu nuklearnego. *

Solana podkreślił, że rozmowy były "produktywne". "Uczyniliśmy postęp. Zamierzamy kontynuować tę linię i spotkamy się w przyszłym tygodniu" - powiedział.

Z kolei Laridżani zauważył, że "wiele nieporozumień zostało wyjaśnionych".

USA chcą, żeby Rada Bezpieczeństwa ONZ zajęła się irańskim programem nuklearnym i przygotowała rezolucję w sprawie sankcji przeciwko Teheranowi za niedotrzymanie wyznaczonego przez Narody Zjednoczone terminu wstrzymania prac nad wzbogacaniem uranu (31 sierpnia). Sceptyczne wobec sankcji pozostają Chiny i Rosja.

Iran, podejrzewany przez Zachód o prowadzenie tajnych prac nad bronią nuklearną, zapewnia, że jego program atomowy służy wyłącznie celom cywilnym.

Zdaniem obserwatorów rozmowy Solana-Laridżani są ostatnią szansą uniknięcia przez Iran sankcji ONZ w związku z programem atomowym tego kraju. (PAP)

jo/ malk/ 2333 arch.

Tagi: iran, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz