Notowania

wiadomości
28.06.2011 21:17

UE-MFW: Barroso o Lagarde: To doskonały wybór

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso za "doskonały wybór" uznał wtorkową decyzję Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), który tego dnia na nowego dyrektora zarządzającego wybrał Francuzkę Christine Lagarde.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso za "doskonały wybór" uznał wtorkową decyzję Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), który tego dnia na nowego dyrektora zarządzającego wybrał Francuzkę Christine Lagarde. *

MFW wybrało "wiedzę, doświadczenie i talent" - napisał Barroso w komunikacie, zaznaczając, że 55-letnia Lagarde jest pierwszą kobietą na czele organizacji.

Dodał, że w ciągu ostatnich pięciu lat, gdy "na świecie wybuchł najpoważniejszy kryzys finansowy i gospodarczy" stulecia, francuska minister gospodarki, finansów i przemysłu odegrała "decydującą rolę" w "kwestiach gospodarczych i walutowych".

Barroso podkreślił, że aby "stawić czoło wyzwaniom", przed którymi stoi strefa euro, konieczna jest "bliska i solidna współpraca" między Komisją Europejską a MFW. Przewodniczący KE zaapelował o jeszcze większe wzmocnienie stosunków.

Lagarde została we wtorek wybrana na nowego dyrektora zarządzającego MFW, o czym poinformowała w komunikacie licząca 24 członków rada wykonawcza Funduszu. Pięcioletnia kadencja Lagarde rozpocznie się 5 lipca. Zastąpi ona na stanowisku swojego rodaka Dominique'a Strauss-Kahna, który podał się do dymisji w połowie maja po oskarżeniu o próbę gwałtu.(PAP)

jhp/ kar/

9290776

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz