Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE: 187 mln zł od EBI na farmę wiatrową w Margoninie

0
Podziel się

Europejski Bank Inwestycyjny udzieli pożyczki w wysokości 178 mln zł (45
mln euro) na farmę wiatraków o mocy 120 MW w północno- zachodniej Polsce w Margoninie -
poinformował EBI w piątek.

bEhnGeyd

Europejski Bank Inwestycyjny udzieli pożyczki w wysokości 178 mln zł (45 mln euro) na farmę wiatraków o mocy 120 MW w północno- zachodniej Polsce w Margoninie - poinformował EBI w piątek.

"Będzie to znacząca pomoc dla Polski, by wesprzeć ją w realizacji celu zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych" - napisał EBI w komunikacie prasowym. Dla całej UE ten cel wynosi 20 proc. w 2020 roku, a dla Polski 15 proc.

Farma wiatrowa w Margoninie z 60 turbinami wiatrowymi o mocy 2 MW każda ma być największą w Polsce. Projekt obejmuje również infrastrukturę przesyłową łączącą farmę wiatrową z siecią wysokiego napięcia, zarządzaną przez krajowe przedsiębiorstwo energii elektrycznej PSE.

bEhnGeyf

Za zarządzanie farmą wiatrową będzie odpowiadać EDP Renewables Polska, zaś za jej utrzymanie, w tym monitorowanie turbin wiatrowych - Gamesa Wind Polska.

W 2009 roku Europejski Bank Inwestycyjny przyznał 4,7 mld euro na projekty w Polsce, a od 2005 roku udzielił pożyczek w wysokości 746 mln euro na projekty energetyczne w całym kraju.(PAP)

icz/ pad/ jbr/

bEhnGeyG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)