Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE: Dodatkowe 10 mln unijnej pomocy na odbudowę Filipin

0
Podziel się

UE zapowiedziała we wtorek, że przekaże dodatkowe 10 mln euro na odbudowę
rejonów Filipin, zniszczonych przez potężny tajfun Haiyan. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na
naprawę systemów sanitarnych i sieci energetycznych - napisała KE w komunikacie.

bEpEyozV

UE zapowiedziała we wtorek, że przekaże dodatkowe 10 mln euro na odbudowę rejonów Filipin, zniszczonych przez potężny tajfun Haiyan. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na naprawę systemów sanitarnych i sieci energetycznych - napisała KE w komunikacie.

Pieniądze te zostaną przeznaczone także na podstawową opiekę zdrowotną, budowę tymczasowych schronisk i naprawę infrastruktury, która powinna być bardziej odporna na tajfuny i trzęsienia ziemi. O dodatkowej unijnej pomocy poinformował komisarz ds. rozwoju Andris Piebalgs, który we wtorek kończy wizytę w tym azjatyckim kraju.

Już w niedzielę Komisja Europejska odblokowała 3 mln euro na natychmiastowe potrzeby humanitarne dla Filipin. We wtorek KE zapowiedziała dalszą pomoc humanitarną, która zostanie ogłoszona, gdy jasne będzie, jakiego dokładnie wsparcia wymagają odległe rejony dotknięte kataklizmem.

bEpEyozX

Filipińskie władze wstępnie oceniają, że ogółem przez tajfun Haiyan ucierpiało blisko 7 mln mieszkańców z 39 prowincji, z czego blisko 590 tys. osób musiało opuścić swoje domy. Władze potwierdziły śmierć ok. 1,7 tys. osób, ale mówi się nawet o ponad 10 tys. ofiar.(PAP)

jhp/ kar/

bEpEyoAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)