Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UE: Faworyci w wyborach na prezydenta Warszawy pojadą do Brukseli

0
Podziel się:

Faworyci w wyborach na urząd prezydenta
Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Kazimierz Marcinkiewicz
(PiS) przyjadą w przyszłym tygodniu do Brukseli. Odwiedzą m.in.
Komisję Europejską.

bFgdcVcR

Faworyci w wyborach na urząd prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) i Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) przyjadą w przyszłym tygodniu do Brukseli. Odwiedzą m.in. Komisję Europejską.

Jak poinformowano w piątek w oficjalnym kalendarzu prac komisarzy na najbliższy tydzień, w środę komisarz ds. regionalnych Danuta Huebner spotka się w Brukseli z Hanną Gronkiewicz-Walz, anonsowaną jako "posłanka do Sejmu", a w czwartek z pełniącym obowiązki prezydenta Warszawy Kazimierzem Marcinkiewiczem.

"Rozmowy będą dotyczyć wykorzystywania unijnych funduszy strukturalnych przez Warszawę obecnie i w przyszłości" - powiedziała PAP rzeczniczka komisarz Huebner, Ana-Paula Laissy.

bFgdcVcT

"Oba spotkania odbywają się na prośbę zainteresowanych. Komisarz Huebner, jeśli pozwala jej na to kalendarz, zawsze chętnie zgadza się na spotkania z osobami sprawującymi funkcje publiczne" - sprecyzowała.

Pytana, czy także inni kandydaci w polskich wyborach samorządowych zamierzają odwiedzić Komisję Europejską, powiedziała: "Na razie nie wiadomo nam o innych prośbach".

Inga Czerny (PAP)

icz/ kot/ kan/ gma/

bFgdcVdu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)