Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE: Ferrero-Waldner potępia zabójstwo Polaka w Pakistanie

0
Podziel się

Unijna komisarz ds. stosunków zewnętrznych
Benita Ferrero-Waldner oświadczyła w poniedziałek, że jest
zaszokowana zabiciem przez talibów porwanego w Pakistanie Polaka,
nazywając to "przerażającą terrorystyczną zbrodnią".

bEiMoXqZ

Unijna komisarz ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-Waldner oświadczyła w poniedziałek, że jest zaszokowana zabiciem przez talibów porwanego w Pakistanie Polaka, nazywając to "przerażającą terrorystyczną zbrodnią".

"Potępiam najsilniej jak można ten nikczemny akt przemocy, którego nie można niczym wytłumaczyć" - oświadczyła Ferrero- Waldner drogą komunikatu prasowego. Zapewniła, że łączy się myślami z pogrążoną w żałobie rodziną pracownika Geofizyki Kraków.

"Sprawcy tej przerażającej terrorystycznej zbrodni muszą zostać schwytani i postawieni przed obliczem sprawiedliwości" - dodała komisarz.

bEiMoXrb

W tym samym komunikacie zapewniła, że Unia Europejska nie zmienia swojego poparcia dla wzmocnienia stabilności w Pakistanie.

Piotr S. został porwany we wrześniu 2008 roku. Potem terroryści zagrozili zabiciem Polaka, jeśli rząd Pakistanu nie spełni do 4 lutego ich żądań: wycofania sił bezpieczeństwa z terytoriów plemiennych i uwolnienia ich więzionych towarzyszy. W sobotę rano pakistańska telewizja Geo TV powiadomiła na swojej stronie internetowej, że geolog został zabity przez porywaczy. Wieczorem w niedzielę pakistańscy talibowie ujawnili nagranie wideo, na którym - według nich - zarejestrowano egzekucję polskiego geologa.

W poniedziałek szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski potwierdził śmierć Polaka. Taśma z jego egzekucji w Pakistanie wydaje się autentyczna, wydaje się potwierdzać najgorsze - mówił minister.

Michał Kot (PAP)

bEiMoXrh

kot/ ksaj/ ro/ jbr/

bEiMoXrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)