Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE odkłada wzmocnienie relacji z Izraelem

0
Podziel się

Unia Europejska odłożyła na później
planowane wcześniej wzmocnienie relacji z Izraelem - poinformowała
w czwartek komisarz UE ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero-
Waldner.

bEiMLtFh

Unia Europejska odłożyła na później planowane wcześniej wzmocnienie relacji z Izraelem - poinformowała w czwartek komisarz UE ds. stosunków zewnętrznych Benita Ferrero- Waldner.

"Nie uważamy, aby to był odpowiedni czas na wychodzenie poza dotychczasowy poziom relacji" - oświadczyła Ferrero-Waldner.

W ten sposób Unia reaguje na odejście nowego prawicowego rządu w Izraelu w bliskowschodnich negocjacjach pokojowych od idei utworzenia państwa palestyńskiego - uważa agencja dpa.

bEiMLtFj

Komisarz zapowiedziała w czerwcu 2008 roku intensyfikację relacji z Izraelem. Planowano m.in. szeroką integrację Izraela z europejskim rynkiem wewnętrznym oraz jego udział w prowadzonych przez Unię programach i projektach badawczych.

"Wciąż jest zbyt wiele niejasności - powiedziała Ferrero-Waldner o polityce rządu premiera Benjamina Netanjahu. - Oczekujemy jasnych deklaracji nowego rządu co do kontynuacji negocjacji z Palestyńczykami oraz zaprzestanie wszelkich działań, które mogą zaszkodzić koncepcji dwóch państw".

Oznacza to na przykład wstrzymanie izraelskiego osadnictwa na okupowanych terenach.

"Izrael wie, co mamy do zaoferowania, a my udowodniliśmy naszą dobrą wolę - powiedziała unijna komisarz. - Myślę jednak, że piłka jest teraz po stronie Izraela". (PAP)

bEiMLtFp

keb/ ro/

3717

bEiMLtFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)