Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

UE: Płyny, pasta do zębów i kremy być może nie w podręcznym bagażu

0
Podziel się:

Płyny, kremy, pasta do zębów i żele
prawdopodobnie nie będą mogły być przewożone w podręcznym bagażu
zabieranym do samolotu - wynika z dyskutowanych obecnie w Unii
Europejskiej zaostrzonych zasad podróżowania - podały w piątek
źródła unijne.

Płyny, kremy, pasta do zębów i żele prawdopodobnie nie będą mogły być przewożone w podręcznym bagażu zabieranym do samolotu - wynika z dyskutowanych obecnie w Unii Europejskiej zaostrzonych zasad podróżowania - podały w piątek źródła unijne.

Nowe regulacje prawne wiążą się z udaremnieniem w sierpniu terrorystycznego planu zamachów bombowych na samoloty pasażerskie nad Atlantykiem.

Unijni eksperci ds. bezpieczeństwa spotkali się w tym tygodniu w Brukseli, aby omówić ewentualne zmiany w przepisach dotyczących podróżowania w ramach UE. Następne spotkanie ma się odbyć 6-7 września.

"Kraje myślą o wprowadzeniu zakazu wnoszenia na pokład wszelkich płynów, w tym żeli, a także z kremów. Poważnie rozważa się też ograniczenia dotyczące rozmiarów bagażu podręcznego" - powiedziało źródło, które chciało zachować anonimowość.

Niewykluczone, że ograniczenia te nie dotyczyłyby zakupów dokonywanych przez podróżnych w sklepach wolnocłowych. Zakupy te byłyby pakowane w specjalne, opieczętowane torby.

Obecnie w europejskich portach lotniczych pasażerowie odprawiani są na rejsy europejskie na takich zasadach, jakie obowiązywały przed 10 sierpnia, czyli przed udaremnieniem przez brytyjską policję planów samobójczych zamachów terrorystycznych w samolotach. (PAP)

jo/ mc/ 6106

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)