Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE zawiesiła część pomocy finansowej dla Ukrainy

0
Podziel się

Unia Europejska zawiesiła część swej pomocy dla Ukrainy ze względu na
niespełnienie przez władze tego kraju warunków dotyczących zamówień publicznych - poinformowały w
piątek PAP źródła dyplomatyczne w Brukseli.

bEisUMZN

Unia Europejska zawiesiła część swej pomocy dla Ukrainy ze względu na niespełnienie przez władze tego kraju warunków dotyczących zamówień publicznych - poinformowały w piątek PAP źródła dyplomatyczne w Brukseli.

Chodzi o zawieszenie wypłaty 31 mln euro, pierwszej transzy środków ze 100 mln euro dla ukraińskiego sektora energetycznego i transportu.

"Wypłata jest opóźniona, bo Ukraina nie spełniła warunków dotyczących zamówień publicznych" - powiedziały PAP źródła dyplomatyczne w Brukseli. Wskazały, że Ukraina nie współpracuje z UE w zakresie wdrożenia ustawy o zamówieniach, a europejski biznes narzeka, że jest wykluczany z przetargów, w tym związanych z organizacją Euro 2012.

bEisUMZP

W styczniu Ukraina znowelizowała ustawę o zamówieniach publicznych, rozszerzając listę towarów i usług, które mogą być wykluczone z przetargów. Znalazły się na niej usługi publiczne, w tym dostawy wody i gazu.

Ustawa o zamówieniach publicznych została przyjęta na Ukrainie w 2010 roku pod presją Unii Europejskiej, by zwiększyć przejrzystość i zapobiegać korupcji.

Z Brukseli Inga Czerny (PAP)

icz/ jo/ ap/

bEisUNaq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)