Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eksplozja
12.07.2010 02:14

Uganda: Eksplozje w stolicy kraju - co najmniej 33 zabitych

# Dochodzą nowa liczba ofiar i szczegóły zamachów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzą nowa liczba ofiar i szczegóły zamachów #

12.07. Kampala (PAP/Reuters, DPA) - Dwie potężne eksplozje wstrząsnęły w niedzielę późnym wieczorem stolicą Ugandy, Kampalą. Wybuchy zabiły co najmniej 33 osoby. Jest wielu rannych.

"Bomby eksplodowały w dwóch popularnych w mieście lokalach akurat gdy wielu ludzi oglądało w nich telewizyjną transmisję z finału piłkarskich mistrzostw świata" - poinformowała rzeczniczka ugandyjskiej policji Judith Nabakooba.

W obu restauracjach - etiopskiej w dzielnicy Kabalagala i Kyadondo Rugby Club - eksplozje zabiły w sumie co najmniej 33 osoby. Ofiar śmiertelnych może być jednak więcej, bo stan wielu rannych jest bardzo ciężki. "To było straszne. Wszędzie widziałem krew, strzępki ubrań i kawałki krzeseł" - powiedział dla internetowego wydania ugandyjskiej gazety "Sunday Vision" pewien dziennikarz sportowy, który przeżył atak na restaurację Kyadondo Rugby Club.

Na razie nie wiadomo, kto stoi za tymi zamachami. Policja nie wyklucza, że powiązani z Al-Kaidą terroryści z somalijskiego ugrupowania Al Shabaab, którzy w przeszłości dokonywali już podobnych ataków na ugandyjską stolicę a ostatnio straszyli kolejnymi. Chcą oni zmusić władze Ugandy do wycofania swych żołnierzy z misji pokojowej w Somalii. (PAP)

sp/

6598437, 6598560

Tagi: eksplozja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz