Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ugoda między Porozumieniem Zielonogórskim a Ministerstwem Zdrowia

0
Podziel się:

Przy kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych na rok 2010 w zakresie
podstawowej opieki zdrowotnej zostaną utrzymane wymogi takie, jakie obowiązywały w 2009 roku -
wynika z ugody zawartej między Porozumieniem Zielonogórskim a Ministerstwem Zdrowia. O zawarciu
ugody poinformowano w piątek.

*Przy kontraktowaniu świadczeń zdrowotnych na rok 2010 w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej zostaną utrzymane wymogi takie, jakie obowiązywały w 2009 roku - wynika z ugody zawartej między Porozumieniem Zielonogórskim a Ministerstwem Zdrowia. O zawarciu ugody poinformowano w piątek. *

Oznacza to nowelizację rozporządzenia dot. kontraktowania świadczeń, które przewidywało, że lekarz rodzinny ma być dostępny dla pacjentów codziennie przez 10 godzin, od 8 do 18. Zgodnie z dotychczasowymi zapisami, to placówka lekarza rodzinnego ma być dostępna w tych godzinach, a nie sam lekarz. Takie zapisy zostaną też utrzymane w roku 2010.

"Dostępność do świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej zostanie utrzymana zgodnie z warunkami obowiązującymi w roku 2009" - poinformowano.

Ministerstwo Zdrowia zaznaczyło, że wszystkie deklaracje wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki i położnej złożone przed 1 października 2004 roku zachowują swoją ważność. Porozumienie Zielonogórskie zaznaczyło, że szczepienia obowiązkowe, które również były kwestią sporną, wykonuje w ramach umowy z NFZ, a wykonywanie świadczeń zalecanych odbywa się na życzenie świadczeniobiorcy i jest przez niego finansowane, tak jak w roku 2009.

Oryginał dokumentacji medycznej ma pozostawać u świadczeniodawcy, natomiast pacjent może otrzymać kserokopię tej dokumentacji. Ponadto Porozumienie Zielonogórskie zwróciło się o wdrożenie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego w związku z informacją ZUS o zaprzestaniu drukowania książeczek ubezpieczenia zdrowotnego.

Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie skupia lekarzy lecznictwa otwartego z 15 województw. Działa w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistycznej opieki ambulatoryjnej. Powstało w 2004 roku. Skupia ponad 14 tys. lekarzy rodzinnych.(PAP)

dom/ itm/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)