Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
malezja
09.09.2010 12:56

Ukarani za zbyt wczesne świętowanie końca ramadanu

W Malezji zatrzymano i ukarano grzywną dziewięć osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dlisbona/CC/Flickr)

W Malezji zatrzymano i ukarano grzywną dziewięć osób, które świętowały koniec ramadanu dwa dni przed oficjalnym zakończeniem islamskiego miesiąca postu i modlitwy - poinformowały władze religijne.

Malezyjczycy, podobnie jak większość muzułmanów na całym świecie, święto Id al-Fitr będą obchodzić dopiero jutro, jednak dziwięciu członków sekty religijnej Al-Zikri Awwalun świętowało już wczoraj.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t38742.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/w;malezji;spor;o;nowa;walute,26,0,655386.html) W Malezji trwa spór o muzułmańską walutę

Członkowie tej grupy zostali zatrzymani w stanie Perlis, na północny kraju, podczas porannej modlitwy. Przed sądem przyznali się do winy i po wpłaceniu grzywny o równowartości około 250 euro zostali zwolnieni.

_ - Sposób obchodzenia Id al-Fitr przez tę grupę wyraźnie różni się od tego, jak świętują muzułmanie w Malezji _ - powiedział agencji AFP przedstawiciel islamskich władz religijnych Abdul Malik Hussin, wyjaśniając, że członkowie Al-Zikri Awwalun złamali stanowe prawo oparte na szarijacie.

Sekta ta jest monitorowana przez malezyjskie władze religijne, które prowadzą twardą politykę w stosunku do ortodoksyjnych odłamów islamu.

Tagi: malezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz