Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: 1000-osobowy protest socjalny w mieście Janukowycza

0
Podziel się

Około tysiąca osób demonstrowało w środę w Doniecku na wschodniej Ukrainie,
domagając się przywrócenia dotychczasowych zasad udzielania pomocy socjalnej m.in. likwidatorom
następstw wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu oraz emerytowanym wojskowym.

bCYzGxit

Około tysiąca osób demonstrowało w środę w Doniecku na wschodniej Ukrainie, domagając się przywrócenia dotychczasowych zasad udzielania pomocy socjalnej m.in. likwidatorom następstw wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu oraz emerytowanym wojskowym.

Uczestnicy akcji przypomnieli, że wywodzący się z Doniecka prezydent Wiktor Janukowycz w trakcie swej kampanii wyborczej obiecywał likwidatorom Czarnobyla i weteranom wojny w Afganistanie podwyżki rent i godną opiekę medyczną, lecz do dziś te hasła nie zostały zrealizowane.

Co więcej - podkreślali demonstrujący - w czerwcu ukraiński parlament wprowadził zmiany w ustawie o budżecie, zgodnie z którymi wysokość rent i emerytur dla tzw. ulgowych kategorii obywateli nie będzie naliczana w zależności od wzrostu średnich płac, lecz wyznaczana postanowieniami rządu.

Uczestnicy demonstracji oświadczyli, że w razie niespełnienia ich postulatów przeprowadzą kolejne protesty i zwrócą się o pomoc do ukraińskich sądów oraz organizacji międzynarodowych. (PAP)

bCYzGxiv

jjk/ ro/

bCYzGxiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)