Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Atak na dwie jednostki wojskowe

0
Podziel się

Ukraina, Reuters) - Rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską
jednostkę wojskową w Sewastopolu - podała w piątek wieczorem agencja Interfax-Ukraina. Jednocześnie
ministerstwo obrony poinformowało, że ok. 20 osób oblega punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym"
sił powietrznych.

bEiOzeBN

Ukraina, Reuters) - Rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową w Sewastopolu - podała w piątek wieczorem agencja Interfax-Ukraina. Jednocześnie ministerstwo obrony poinformowało, że ok. 20 osób oblega punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" sił powietrznych.

Według agencji Interfax-Ukraina, powołującej się na zastępcę oficera dyżurnego w Sewastopolu, rosyjscy żołnierze szturmują ukraińską jednostkę wojskową A2355. Agencja Reutera podaje, że ludzie, którzy wdarli się do jednostki, są "najprawdopodobniej rosyjskimi żołnierzami", a podczas szturmu nie doszło do wymiany ognia.

Według rozmówcy Interfaksu-Ukraina rosyjscy żołnierze sforsowali ciężarówką Kamaz bramę jednostki i starają się przebić do siedziby dowództwa jednostki.

bEiOzeBP

Powołując się na telefoniczną rozmowę z przedstawicielem ukraińskich sił zbrojnych Reuters pisze, że nikt nie został ranny podczas ataku.

Jednocześnie ministerstwo obrony Ukrainy poinformowało, że około 20 osób oblega punkt dowodzenia taktycznej grupy "Krym" Powietrznych Sił Ukrainy. Według Interfaksu-Ukraina wśród napastników są "Kozacy", a także miejscowi radykałowie z pałkami, którzy rzucają granaty hukowe.

Według źródeł Reutera ludzie, którzy wdarli się do punktu dowodzenia, nie zdobyli broni, a obecnie trwają negocjacje między siłami ukraińskimi a napastnikami. Znaczna część ukraińskich żołnierzy zabarykadowała się w koszarach.(PAP)

fit/ kar/

bEiOzeBV

15939392 15939281 15939261 int.

bEiOzeCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)