Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Chłopiec o imieniu Janukowycz

0
Podziel się

Janukowycz - takie imię nadano chłopcu, który dwa tygodnie temu urodził się w
rodzinie Breżynskich w obwodzie zakarpackim na zachodzie Ukrainy. Decydujący wpływ na wybór imienia
miała tocząca się w tym kraju kampania przed zaplanowanymi na 17 stycznia wyborami prezydenckimi -
doniosły ukraińskie media.

bEgHISwR

Janukowycz - takie imię nadano chłopcu, który dwa tygodnie temu urodził się w rodzinie Breżynskich w obwodzie zakarpackim na zachodzie Ukrainy. Decydujący wpływ na wybór imienia miała tocząca się w tym kraju kampania przed zaplanowanymi na 17 stycznia wyborami prezydenckimi - doniosły ukraińskie media.

W wyborach startuje m.in. były premier i przewodniczący opozycyjnej Partii Regionów Wiktor Janukowycz, który zgodnie z sondażami ma dziś największe szanse na zwycięstwo.

Decyzja w sprawie wyboru imienia dla niemowlęcia zapadła na rodzinnej naradzie. Jak powiedziała jednej z gazet ciotka chłopca, już od pierwszych dni życia przejawiał on "twardy charakter".

bEgHISwT

Janukowycz, który pochodzi z Donbasu, czyli ukraińskiego zagłębia węglowego, również prezentuje się swym wyborcom jako człowiek o twardym charakterze. Deklaruje, że swym zdecydowaniem doprowadzi do rozwiązania problemów państwa, do których doprowadziły pięcioletnie rządy jego przeciwników z dawnego, rozbitego dziś obozu pomarańczowej rewolucji.

"Janukowycz podoba się nam jako kandydat na prezydenta i będziemy na niego głosować całą rodziną" - mówiła ukraińskiej prasie ciotka chłopca, który w przyszłości będzie się przedstawiał jako Janukowycz Breżynski.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ mc/

bEgHISxu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)