Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Dni Europy i Dni Polski

0
Podziel się

W Kijowie obchodzono w sobotę doroczne Dni Europy, w trakcie których odbyły
się również Dni Polski. W ramach święta Polacy zorganizowali wielki koncert swoich zespołów oraz
targi turystyczne, częstowali też gości żurkiem i bigosem.

bEggLCut

W Kijowie obchodzono w sobotę doroczne Dni Europy, w trakcie których odbyły się również Dni Polski. W ramach święta Polacy zorganizowali wielki koncert swoich zespołów oraz targi turystyczne, częstowali też gości żurkiem i bigosem.

"Jest to doskonała okazja dla reklamy Polski. Targi turystyczne i rozdawane tu za darmo potrawy z polskiej restauracji mają służyć przyciągnięciu do naszego kraju ukraińskich turystów, na których bardzo nam zależy" - powiedział PAP szef konsulatu RP w Kijowie Edward Dobrowolski.

Główne obchody Dni Europy odbyły się na centralnej ulicy Kijowa, Chreszczatyku, gdzie znajdowały się stanowiska państw należących do Unii Europejskiej. Polska prezentowała się tymczasem na położonym na stołecznych wzgórzach placu Sofijskim.

bEggLCuv

Zbudowano tam ogromną scenę, na której występowały polskie zespoły. Obok umieszczono stragany polskich firm obecnych na Ukrainie.

"Byłam w Polsce tylko raz, ale bardzo mi się tam podobało. Dobrze, że robicie takie imprezy, bo przypomniałam sobie smak bigosu i pomyślałam, że może warto wybrać się do Polski na wakacje" - mówiła PAP Ołena Kowałenko, jedna z odwiedzających Dni Polski w Kijowie.

Jarosław Junko (PAP)

jjk/ mc/

bEggLCuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)