Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Duża koncentracja milicji w centrum Kijowa

0
Podziel się

Ogromne siły milicji, w tym oddziały specjalne Berkut, ściągnięto w piątek
wieczorem do centrum Kijowa, gdzie z godziny na godzinę pojawia się coraz więcej ludzi oburzonych
decyzją władz o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.

bEqhXevF

Ogromne siły milicji, w tym oddziały specjalne Berkut, ściągnięto w piątek wieczorem do centrum Kijowa, gdzie z godziny na godzinę pojawia się coraz więcej ludzi oburzonych decyzją władz o niepodpisywaniu umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.

Doszło do pierwszych przepychanek. Konflikt wybuchł na skrzyżowaniu przy Majdanie (placu) Niepodległości, gdy milicja zablokowała dwa samochody, wiozące nagłośnienie na protesty zwolenników integracji europejskiej. Ruch samochodowy w centrum Kijowa jest częściowo zablokowany.

Uczestnicy akcji na Majdanie apelują przez sieci społecznościowe, by ludzie przyłączali się do protestów, aby bronić znajdujących się na placu studentów. Ze sceny płyną ostrzeżenia o możliwych prowokacjach wobec uczestników demonstracji.

bEqhXevH

Ludzie ostrzegają także przed grupkami dresiarzy, których około tysiąca znajdowało się po południu w Parku Maryjskim. Demonstranci są przekonani, że ci młodzi, wysportowani mężczyźni mają wywoływać bójki wśród uczestników akcji na rzecz podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Porozumienie to miało być zawarte na zakończonym w piątek szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, jednak prezydent Wiktor Janukowycz odmówił podpisania dokumentu.

Prounijne demonstracje w Kijowie i innych miastach Ukrainy trwają już ponad tydzień.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

bEqhXevN

jjk/ ro/

bEqhXewi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)