Notowania

wiadomości
20.08.2013 14:20

Ukraina liczy na uregulowanie konfliktu handlowego z Rosją

Ukraiński MSZ liczy na szybkie uregulowanie konfliktu handlowego z Rosją i zapewnia, że integracja europejska pozostaje najważniejszym punktem polityki zagranicznej władz w Kijowie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ukraiński MSZ liczy na szybkie uregulowanie konfliktu handlowego z Rosją i zapewnia, że integracja europejska pozostaje najważniejszym punktem polityki zagranicznej władz w Kijowie. *

"Kurs na integrację europejską oraz dążenie do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE to zadanie priorytetowe, które realizujemy zgodnie z naszym ustawodawstwem" - oświadczył we wtorek na briefingu rzecznik ukraińskiej dyplomacji Jewhen Perebyjnis.

"Nasze relacje z Federacją Rosyjską oraz z UE rozwijają się równolegle. Stosunki z UE w żaden sposób nie mogą wpływać na stosunki z Rosją i odwrotnie" - powiedział.

Perebyjnis odniósł się w ten sposób do prośby PAP o skomentowanie wypowiedzi doradcy prezydenta Rosji ds. gospodarczych Siergieja Głazjewa, który przyznał, że zaostrzenie w zeszłym tygodniu kontroli towarów na granicy rosyjsko-ukraińskiej ma zniechęcić Kijów do podpisania umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską.

Przedstawiciel MSZ Ukrainy wyraził opinię, iż problemy na granicy jego kraju z Rosją zostaną uregulowane już niebawem. "Liczymy, że stanie się to w najbliższym czasie" - podkreślił.

Rosja wprowadziła w ubiegłym tygodniu zaostrzoną kontrolę na granicy z Ukrainą towarów wwożonych z tego kraju. W Kijowie uznano to za początek wojny handlowej z Moskwą.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ mmp/ ro/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz