Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Lwów: 25 tysięcy studentów żąda umowy z UE

0
Podziel się:

25 tysięcy młodych ludzi uczestniczyło w czwartek we Lwowie w proteście
przeciwko decyzji władz Ukrainy o zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z
Unią Europejską - podała stacja telewizyjna 5. Kanał.

bEEbfRyt

*25 tysięcy młodych ludzi uczestniczyło w czwartek we Lwowie w proteście przeciwko decyzji władz Ukrainy o zawieszeniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską - podała stacja telewizyjna 5. Kanał. *

Wielotysięczny studencki "Euromajdan" w tym mieście trwa już siódmy dzień.

Podobnie jest w Iwano-Frankowsku, gdzie - jak informuje z powołaniem na milicję agencja Interfax-Ukraina - w demonstracjach wzięło udział ok. 5 tysięcy młodych ludzi.

bEEbfRyv

W mieście tym przeszedł także studencki marsz sprzeciwu wobec działań władz. "Ukraina to Europa!", "Wyszli studenci - wychodźcie i wy" - krzyczeli jego uczestnicy do przechodniów.

We Lwowie protestujący rozgrzewali się, śpiewając i podskakując w rytm muzyki. Ze studentami na ulice wyszli restauratorzy z ciepłym jedzeniem dla uczestników akcji.

Jedna z restauracji oferowała "Naleśniki z Unii Celnej", tworzonej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan, które podawał przebrany w strój niedźwiedzia młody człowiek z bałałajką. 5.Kanał relacjonuje, że danie to cieszyło się małą popularnością.

Oczekiwano, że umowa stowarzyszeniowa z Kijowem zostanie podpisana na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Jednak władze w Kijowie ogłosiły w ubiegłym tygodniu, że wstrzymują przygotowania do zawarcia tego porozumienia. Rząd Ukrainy wyjaśnił, że UE nie zaproponowała stronie ukraińskiej wystarczającego zadośćuczynienia za straty, które kraj poniósłby w związku z pogorszeniem relacji handlowych z Rosją.

bEEbfRyB

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ksaj/

bEEbfRyW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)