Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Milicja: Bloodhound Gang znieważył też ukraińską flagę

0
Podziel się

Ukraińska milicja wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie znieważenia
symboli państwowych, a konkretnie flagi Ukrainy, którego dopuścił się muzyk amerykańskiego zespołu
rockowego Bloodhound Gang 30 lipca podczas koncertu w Kijowie.

bEqDCbVh

Ukraińska milicja wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie znieważenia symboli państwowych, a konkretnie flagi Ukrainy, którego dopuścił się muzyk amerykańskiego zespołu rockowego Bloodhound Gang 30 lipca podczas koncertu w Kijowie.

Sprawcą incydentu był basista grupy Evil Jared Hasselhoff, który oddał mocz na ukraińską flagę państwową. Dzień później wsławił się w Odessie, wkładając w spodnie flagę państwową Rosji.

Zachowanie Amerykanina w Kijowie potępiło w poniedziałek MSZ Ukrainy, które oświadczyło, iż "było ono nie do przyjęcia", a partia Swoboda zażądała ogłoszenia Hasselhoffa persona non grata. Ukraińscy hakerzy poinformowali, że zablokowali w odpowiedzi stronę internetową Bloodhound Gang.

bEqDCbVj

Zgodnie z ukraińskim prawem za znieważenie flagi państwowej grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Po incydencie w Odessie, udokumentowanym - jak i wydarzenia z Kijowa - na umieszczonych w internecie nagraniach, grupa z USA miała zagrać w rosyjskiej Anapie w Kraju Krasnodarskim, ale koncert odwołano na żądanie ministra kultury Rosji Władimira Medinskiego. "Na Kubaniu ci idioci nie wystąpią" - ogłosił Medinski na Twitterze. W sobotę na lotnisku w Anapie członkowie zespołu zostali obrzuceni zgniłymi jajami i pomidorami przez miejscowych Kozaków. Protestujący podeptali flagę państwową Stanów Zjednoczonych.

Amerykańscy muzycy nie odnieśli się publicznie do odwołania swojego występu, przeprosili jedynie za odeski incydent, ale to nie uspokoiło nastrojów. W nocy z soboty na niedzielę Bloodhound Gang odleciał z Rosji. Wcześniej Federalna Służba Migracyjna (FMS) anulowała członkom grupy rosyjskie wizy.

W poniedziałek rosyjskie MSW ogłosiło, że w Rosji wszczęto śledztwo kryminalne w sprawie odeskiego incydentu za "znieważenie flagi Federacji Rosyjskiej". Komitet Śledczy FR ze swej strony uznał zachowanie amerykańskiego muzyka za "cyniczne przestępstwo".

bEqDCbVp

Bloodhound Gang powstał w 1992 roku. Gra muzykę rockową z domieszką muzyki etnicznej i punk rocka. Znany jest ze skandalizujących tekstów i niecodziennego zachowania na scenie. Zespół sprzedał już ponad 5 mln swoich płyt na całym świecie.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ kar/

bEqDCbVK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)